EN
Anasayfa / Haberler
4. Sosyal Sorumluluğa Yeniden Bakış Sempozyumu: Travmanın Aynasından Yansıyanlar

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü tarafından düzenlenen ve "Travmanın aynasından yansıyanlar: bilinç, duyarlılık ve dönüşüm" temasıyla gerçekleştirilen 4. Sosyal Sorumluluğa Yeniden Bakış Sempozyumu, çarpıcı tartışmalar ve derinlemesine incelemelerle gerçekleştirildi.

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 4. sınıf psikoloji öğrencileri ve alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen sempozyum, toplumun farklı kesimlerini etkileyen önemli konuları ele aldı. Sempozyum boyunca vurgulanan temalar arasında aile içi iletişimin önemi, eğitimde toplumsal cinsiyet farklılıkları, diplomalı işsizlerin durumu, farklı gelişim gösteren bireylerin desteklenmesi, medya manipülasyonu, yaş ayrımcılığı, göç olgusu, madde bağımlılığı, cinsellikte tabular ve gerçekler arasındaki denge, çocuk istismarı ve çocuk evlilikleri gibi kritik konular öne çıktı.

Sempozyumda konuşmacılar, toplumsal bilinçlenme ve duyarlılık artışını sağlamak adına bu konuların önemini vurguladılar. Ayrıca, bilimsel veriler ve kişisel deneyimler aracılığıyla katılımcılara ışık tuttular, çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmeyi teşvik ettiler.Yayınlanma Tarihi : 5.1.2024