EN
Anasayfa / Haberler
Dijital Sohbetler I’de Halkla İlişkiler Uzmanı Dr. Sevinç Koçak’ı Konuk Ettik

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı, Dijital Sohbetler söyleşi dizisinin ilkinde Dr. Sevinç Koçak’ı konuk etti.

 

“Ülke Tanıtımında Sinemanın Etkisi ” konulu söyleşiye, Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı Dr. Öğretim Öğr. Sezin Kıpçak, Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör. Semra Tüplek, Turizm ve Otel işletmeciliği Programı Öğr. Gör. Hüseyin Altınel ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

 

Öğr. Gör. Semra Tüplek moderatörlüğünde, Zoom Uygulaması üzerinden Çevrimiçi olarak 15 Ocak 2021 Tarihinde gerçekleştirilen söyleşide, Dr. Sevinç Koçak sinemanın ülkelerin tanıtımında ne kadar etkili bir araç olduğunu anlattı.

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Koçak, iş ve eğitimini bir arada yürüterek, çalıştığı dönemde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalında yükseklisansını ardından doktora eğimini tamamladı.

 

Kariyerine NNN Uluslarası Danışmanlık şirketinde başlayan Koçak, sırasıyla Türk Amerikan İş Adamları Derneği ve Pak Gıda Üretim ve Pazarlama A.Ş. (Pakmaya)’da Halkla İlişkiler Müdürü, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA)’nda İletişim Koordinatörü ve Takım Kaptanı, Norm Danışmanlık A.Ş.’de AB Projeleri İletişim ve Proje Müdürü unvanlarıyla görev aldı.

 

Koçak, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak akademik dünyaya giriş yapmış ardından da 2013-2016 yılları arasında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünde, 2016-2020 yılları arasında ise İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Sanatları Bölümünde ve 2021 yılı itibariyle Gelişim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünde ders vermektedir.

 

Dr. Sevinç Koçak aynı zamanda ngazete.com internet gazetesinde iletişim ve halkla ilişkiler konuları çerçevesinde köşe yazıları yazmaktadır.

Çok yönlü bir akademisyen olan Koçak, hem 25 yılı aşkın iş tecrübelerini hem de akademik tecrübelerini Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle paylaşırken, öğrencilerde merak ettikleri soruları Dr.Koçak’a sorma şansı elde etti.Yayınlanma Tarihi : 15.1.2021