EN
Anasayfa / Haberler
‘Sağlık Yönetiminde Güncel Yaklaşımlar’ Panelinde Sektördeki Gelişmeler Ele Alındı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Yönetimi Öğrenci Kulübü ‘Sağlık Yönetiminde Güncel Yaklaşımlar’ konulu bir panel düzenledi.  Konuşmacılar ‘nasıl iyi bir sağlık yöneticisi olunacağı’ konusunda öğrencilere bilgiler aktarırken, onlardan gelen soruları da yanıtladı.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin yaptı.

Prof. Dr. Ulutin, büyük veri konusuna değinerek, “1900’lü yılların başından 1980’li yıllara kadar elde ettiğimiz bilgilerin çoğu analog bilgiydi. 1990’lı yıllara geldiğimizde bu bilginin sadece %2’si dijitalleşmişti. Bugün Dünya üzerindeki bilgilerin %95-%98’i dijital halde. Bu ne demek? Oturduğunuz yerden istediğiniz bilgiye ulaşıp, istediğiniz araştırmayı bu veriyi kullanarak yapabileceğiniz bir çağın başladığı demek. Sağlık Yönetiminde bugün yeni yaklaşımları görüşeceksek, dijitalleşmenin de bu anlamda sizler için ne kadar önemli olduğunu unutmamanızı istiyorum” dedi.

Panelde bir konuşma yapan Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Resul İzmirli, “Sağlık sektörü muazzam bir gelişmeye gebe. Onun ayak seslerini 5-10 senedir duymaktaydık. Ama şimdi çok büyük gelişmeler var. Türkiye dışarıyla bütünleştiği oranda da bu sektör çok büyüyecek, gerçekten çok iyi yetişmiş yöneticilere ihtiyaç duyulacak.  Gözümüzü açmamız ve kendimizi çok iyi hazırlamamız lazım. Yabancı dil meselesini de gözden geçirmekte fayda var. Özellikle İngilizce ama bunun dışında iyi bir Arapça, Rusça, Çince öğrenmek sizin ufkunuzu açacağı gibi maddi açıdan da kariyer hayatınıza faydası olacaktır” dedi.

Sağlık Yönetimi Öğrenci Kulübü Başkanı Mustafa Batuhan Siler’in konuşmasının ardından, panelistler Türkiye Hastanesi Genel Müdürü Hayati Odabaşı, Doğa Hospital Genel Müdürü Kadir Öz ve Step Media Kurucusu ve Sağlık İletişimi Danışmanı Serap Öcal, öğrencileri sağlık sektöründeki yeni gelişmeler ve kariyer hayatı üzerine bilgilendirdiler.

Panel plaket takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 20.12.2019