EN
Anasayfa / Haberler
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne Rusya’da Büyük İlgi

title

Rusya’nın başkenti Moskova ve Sankt-Petersburg’da düzenlenen Eğitim Fuarlarına katılan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi her iki kentteki öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Bünyesinde çok sayıda yabancı öğrenciyi barındıran üniversitemiz yurtdışındaki tanıtım faaliyetlerini yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin koordinasyonunda yapılan tanıtım etkinlikleri kapsamında üniversitemiz son olarak Rusya’daki öğrenciler ve aileleriyle buluştu.  

Moskova ve Sankt-Petersburg kentlerinde düzenlenen eğitim fuarına katılan üniversitemiz burada 100’den fazla lise dengi okulun öğrencileriyle bir araya geldi. Her iki kentteki fuarlarda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi standına büyük ilgi gösteren öğrenciler ve aileleri üniversitemizin bölümleri, sosyal imkanları, akademik kadrosu, öğrenci kabul şartları ve İstanbul’da yaşam konusunda Uluslararası Ofis Koordinatörümüz Aynura İmranova’dan bilgi aldılar. Fuarda aynı zamanda üniversitemizdeki Türkçe dil kursları, yüksek lisans ve doktora programlarımız da Rus öğrencilerden büyük ilgi gördü.

“Rus Öğrencilerin İlgisinden Çok Memnunuz”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Uluslararası Ofis Koordinatörü Aynura İmranova, bir Türk üniversitesi olarak İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne fuarlarda ilginin oldukça yoğun olduğunu ifade ederek, "Her iki fuarda da 100’den fazla okuldan 3 bine yakın öğrenci ile bir araya gelerek üniversitemizi tanıtma fırsatı bulduk. Rus öğrencilerin üniversitemize gösterdikleri ilgi bizleri çok memnun etti. Özellikle; Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Mühendislik, Tıp ve Hukuk Fakültelerimiz öğrencilerin ilgi odağındaydı. Öğrenciler daha fuar bitmeden üniversitemizin mail adreslerine mektuplar göndermeye başladılar. Bu geri dönüş bizi çok sevindirdi. Önümüzdeki dönemde çok sayıda Rus öğrenciyi üniversitemizde görebileceğimizi umuyorum" dedi.  Yayınlanma Tarihi : 22.3.2019