EN
Anasayfa / Haberler
YYU Tıp Fakültesi Hastanemiz Hayırlı Olsun...


İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Gaziosmanpaşa Hastanesi sağlık ve eğitimde önemli bir birlikteliğe imza attı...

Sağlıkta dev işbirliği

İstanbul’un biri eğitim, diğeri sağlıkta yıldızı parlayan ve son dönemde dikkatleri üzerine çeken iki kurumu dev bir anlaşmaya imza attı. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ile Gaziosmanpaşa Hastanesi hem tıp öğrencilerini hem de nitelikli sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşları sevindirecek bir işbirliğine gitti.

İki kurum arasında varılan anlaşma ile Gaziosmanpaşa Hastanesi bundan böyle Tıp Fakültesi Hastanesi olarak hizmet verecek. 1992 yılında bölgenin ilk yataklı sağlık kuruluşu olarak 24 saat uzman hekimlerle hizmet vermeye başlayan Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, artık İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri için uygulama hastanesi olarak da işlevi yürütecek.

Depreme dayanıklı akıllı bina teknolojisi, 10 ameliyathane, 217 yatak kapasitesi, dünyanın en ileri tıp teknolojileri ile bu güne kadar 1 milyondan fazla kişiye sağlık hizmeti sunan Gaziosmanpaşa Hastanesi ile İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi arasındaki anlaşma sağlık ve eğitim sektörüne yeni bir soluk getirecek nitelikte.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi ile anlaşma imzaladı.İki kurum arasında işbirliğini öngören anlaşmanın 26 Eylül Cuma günü gerçekleşen imza törenine; İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Gaziosmanpaşa Başsavcısı Ahmet Akkaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Gaziosmanpaşa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Reşat Bahat, Başhekim Dr. Sedat Azak, Tıp Fakültesi öğrencileri ve hastane hekimleri ile yöneticileri katıldı.

Açılışta konuşan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Gaziosmanpaşa Hastanesi’nin işbirliğinden çok mutlu olduğunu ve birlikte çok büyük işler yapılacağının müjdesini verdi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, “İlçemiz adına üniversite kurmak hedeflerimiz arasındaydı ve bunu Gaziosmanpaşa Hastanesi gerçekleştirdiği için çok mutluyum.” dedi. Usta, belediye olarak bu noktadan hareketle tıp öğrencilerimize yurt ve burs desteği müjdesi verdi ve “Emeklerinden ve çabalarından dolayı Gaziosmanpaşa Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Hayta, Sedat Azak ve Reşat Bahat’a teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziosmanpaşa Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Azak da konuşmasında hastane hakkında bilgiler verdi. Dr. Azak, Türkiye ve dünya için iyi sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra her yıl ortalama 50 hekim mezun edecek olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Daha sonra söz alan Gaziosmanpaşa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Reşat Bahat, bir tıp fakültesi kurma hayalinin gerçekleşmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti. Dr. Bahat, tıp öğrencilerine “Hayallerinizin peşinden gidin” öğüdünde bulunarak, “Zamanınızı iyi değerlendirin, çok çalışın. Sizin gibi evlatlar yetiştirdikleri için ailelerinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, kendi ilçesinden birçok vatandaşın da Gaziosmanpaşa Hastanesi’nden hizmet aldığını, ilçeye bir tıp fakültesi hastanesi kazandırılmasından dolayı emeği geçenleri kutladığını söyledi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, hastanenin kuruluşundan bu yana geçen süreci yakından takip ettiklerini ve bugün gelinen noktanın mutluluk verici olduğunu belirtti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da Türkiye’nin sağlık konusunda çok önemli mesafeler aldığına dikkati çekerek, “Şu an Türkiye sağılıkta dünya çapında söz sahibi ülkeler arasında. Gaziosmanpaşa Hastanesi’nin geldiği nokta da bunun en güzel örneklerinden biri” dedi.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz ise kısa bir süre önce göreve başladığı ilçede böylesi bir açılışta bulunmakta dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Bugüne kadar 50 binden fazla ameliyatın yapıldığı, 15 binden fazla bebeğin dünyaya geldiği Gaziosmanpaşa Hastanesi Acil Servisi , Organ Nakli Merkezi, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Genel Cerrahi, Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Radyoloji, Yoğun Bakım (Yetişkin, Maltepe, koroner ve kardiyovasküler yoğun bakım), Ortopedi, El ve Mikrocerrahi, Diş üniteleriyle hizmet veriyor. Hastanede tüm acil ameliyatlarda 24 saat uzman hekim kadrosuyla hizmet veriliyor.