EN
Anasayfa / Haberler
Bankacılık ve Sigortacılık Programı İstanbul Ticaret Odası’nı Ziyaret Etti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı, İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen Sigortacılık Sektörüne Yönelik Bilgilendirme Toplantısına katıldı. Toplantıda öğrencilere sektörde staj ve kariyer fırsatları anlatıldı.

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi, öğrencileri staj ve kariyer imkânları hakkında bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi.  İTO Merkez Bina’da 24 Mayıs Cuma günü gerçekleşen toplantıya sektörün önemli temsilcileriyle birlikte üniversitemizin Meslek Yüksek Okulu Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri, Program Başkanı Öğr. Gör. Evrim Ceyda Melek ve Öğr. Gör. Serpil Akyol Erden katıldı. Moderatörlüğünü Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Özgür Yılmaz’ın üstlendiği toplantıda sektör temsilcileri öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.  Sektörde staj ve gelecekte oluşabilecek iş fırsatları konusunda öğrenciler bilgilendirildi. Ayrıca başarılı bir sigortacılık kariyeri için gereken nitelik ve beceriler ele alındı.

Toplantıda sektör ile üniversiteler arasında staj bağlamında iş birliği yapılması gerekliliği konuşuldu. İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle öğrencilere staj imkânlarının sunulması yanında sektör derneklerinin de bu konuda görev üstlenmesi gerektiği belirtildi. Bu bağlamda öğrencileri sektörle buluşturmak adına bir staj havuzunun oluşturulması için çalışma başlatılması kararı alındı.

Toplantı, öğretim elemanlarına hediye takdimi ve öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 14.6.2024