EN
Anasayfa / Haberler
Arş. Gör. Muhammed Bartu Varol, Erasmus+ Kapsamında University of Chemistry and Technology'ye Gitti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden Arş. Gör. Muhammed Bartu Varol, Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında, 22-26 Nisan 2024 tarihlerinde Çekya'nın Prag kentindeki University of Chemistry and Technology'de ‘’Dairy, Fat and Cosmetics’’ bölümünde bulundu.

Arş. Gör. Muhammed Bartu Varol, Dr. Katsiaryna Kalenchak, Dr. Marketa Bercikova ve bölümde yer alan diğer öğretim üyelerine İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve üniversite bünyesinde bulunan fakülte ve bölümleri tanıtan bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdi. Arş. Gör. Muhammed Bartu Varol, bölümdeki öğretim üyelerine, üniversitemiz akademisyenleinden Dr. Öğr. Derya Dursun Saydam ile birlikte 2023 yılında hazırladığı ve BİLTEK-VIII International Symposium on Current Developments in Science, Technology and Social Sciences adlı kongre kitabında tam metin olarak yayınlanan '' A Novel Protection and Delivery System for Probiotics: Oleogelation Process’’ adlı çalışmayı sundu.

Program kapsamında çeşitli derslere katılım sağlandıktan sonra iki üniversite ve üniversitedeki akademisyenler arasında işbirliğinin gelecekte sürdürülmesi konusunda görüşmeler gerçekleştirildi.Yayınlanma Tarihi : 13.5.2024