EN
Anasayfa / Haberler
Dr. Öğr. Üyesi Tetiana MÜSEVİTOĞLU’nun XX. Yüzyıldan Günümüze Resim Sanatındaki Zaman Sembolü ve Zaman Kavramı Başlıklı Kitabı Yayımlandı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Tetiana Müsevitoğlu'nun yeni kitabı XX. Yüzyıldan Günümüze Resim Sanatındaki Zaman Sembolü ve Zaman Kavramı Nobel Bilimsel Eserler Yayınevi etiketiyle çıktı.

Akademisyen, ressam ve grafiker Tetiana Müsevitoğlu’nun XX. Yüzyıldan Günümüze Resim Sanatındaki Zaman Sembolü ve Zaman Kavramı başlıklı kitabı, zaman kavramı ve zaman sembolleri bağlamında yirminci yüzyıldan günümüze farklı sanat eserleri hakkında bilgiler sunuyor.

Müsevitoğlu, sanatsal yaratıcılığın yeni yönlerini, sembolizm ve algı arasındaki farklı ilişkileri, yeni zaman sembolleri yaratmanın modern yollarını ve bunların sanat tarihi içerisinde izleyiciyle kurduğu ilişkiyi inceliyor. Batı sanatındaki çeşitli eğilimleri ve bu eğilimlerin sanatçılar ile sanatçı grupları üzerindeki politik, ekonomik, sosyal etkilerini ortaya koyuyor.

XX. Yüzyıldan Günümüze Resim Sanatındaki Zaman Sembolü ve Zaman Kavramı adlı bu çalışma, teknolojik ve bilimsel olarak gelişmiş bir dünyada da sembollerin modern sanatta etkisini yitirmediği; yeni şeyler arama arzusunda olan sanatçının kendini sembollerle ifade ederek yeni yollar keşfettiğini gösteriyor.

Bu kitapla Müsevitoğlu, günümüz sanatında yeni zamanları ve sembolleri yaratmak konusunda okura ve sanat öğrencilerine yeni perspektifler açıyor.Yayınlanma Tarihi : 3.5.2024