EN
Anasayfa / Haberler
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Konulu Konferansta Medya, Spor ve Akademide Kadın Konuları Konuşuldu

Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinin düzenlediği "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" konulu konferansta sektörel bazda önde gelen kadınların istihdamda yaşadıkları problemler dile getirildi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Pelin Yantur’un yaptığı etkinliğin açılış konuşmasını ise Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Hacısalihoğlu kadın ve erkek arasındaki tek farkın kadının üstünlüğü olduğunu vurgulayarak “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Dünya yüzeyinde gördüğünüz her şey kadının eseridir.’ Çok açık, ben de katılıyorum. Bir farklılığımız var tabi aramızda. Ama kadının bizden farklılığı üstünlüğüdür. Bence bu kadar başka bir farkımız yok. Kim ki kadına, kadınların çalışma hayatına, kamu hayatındaki yerine ve esas itibariyle toplumsal statüdeki yerine büyük değer vermiştir, o ülke, o toplum en gelişmiş olanıdır” dedi.

Haber Spikeri/Sunucu Hilal Özdemir “Medyada Kadın”; Milli Voleybolcu Sayın Arzu Göllü “Sporda Kadın”; ve Prof. Dr. Günseli Sönmez İşçi ise “Akademide Kadın” konularında konuşmalarını yaptılar.

Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu katılımcılara plaketlerini takdim etti.Yayınlanma Tarihi : 8.3.2024