EN
Anasayfa / Haberler
Grafik Tasarım Bölümü Öğrencileri Türk İslam Eserleri Müzesini ve Türk Edebiyatı Vakfı’nı Ziyaret Etti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, Öğr. Gör. Fatemeh Saba Jafari ile birlikte, Türk İslam Eserleri Müzesi’ni ve Türk Edebiyatı Vakfı’nı ziyaret etti.

Türk İslam Eserleri Müzesi gezisinde öğrenciler geleneksel Türk Sanatlarıyla tanışma fırsatı bulurken, grafik tasarım alanındaki yeteneklerini de geliştirme imkânı elde etti.

Müze gezisinin ardından öğrenciler Türk Kültürü Edebiyatı ve Sanatına katkı sağlamak amacıyla birçok önemli faaliyet yürüten Türk Edebiyatı Vakfını ziyaret etti.

Vakıf Müdürü İmdat Avşar öğrencilerin tasarımlarını değerlendirme fırsatı buldu ve öğrencilerin çalışmalarına vakfın yayın organlarında yer verme teklifinde bulundu. Tasarımlarının dergi kapakları ve iç sayfalarında yer alacak olması, genç tasarımcılar için büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

Fatemeh Saba Jafari geziyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu geziyle öğrencilerimizin sanat ve tasarım dünyasına daha derinlemesine dalmasını amaçladık. Türk İslam Eserleri Müzesi, geleneksel sanatlarımızın zenginliğini öğrencilere görsel bir şölenle sundu. Aynı zamanda Türk Edebiyatı Vakfının faaliyetleri ile tanışmak, öğrencilerin tasarımlarını daha geniş bir kitleyle buluşturabilecekleri bir fırsat yarattı."Yayınlanma Tarihi : 19.1.2024