EN
Anasayfa / Haberler
Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Önemli Toplumsal Konulara Dikkat Çekti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, toplumsal sorunlara dikkat çekmek ve bilinç oluşturmak amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden uzman konuşmacıların katılımıyla önemli iki etkinliğe ev sahipliği yaptı.

26 Ekim 2023 Perşembe günü gerçekleştirilen "Kadına Yönelik Şiddeti Önlemede Yeni Kamusal Araçlar: KADES Uygulaması Tanıtımı" ve "Bağımlılıkla Mücadelede Aile ve Çevresel Faktörler Semineri" başlıklı seminerler, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

"Kadına Yönelik Şiddeti Önlemede Yeni Kamusal Araçlar: KADES Uygulaması Tanıtımı"

KADES uygulaması, kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli bir rol oynuyor. Seminerde Narkotik Şube Müdürlüğünden uzman konuşmacılar bu etkili aracın nasıl kullanılacağına dair detaylı bilgiler sunarak katılımcıları bilgilendirdi. Toplumun, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için nasıl harekete geçebileceği konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen etkinlik, katılımcıları çözüm odaklı düşünmeye teşvik etti.

"Bağımlılıkla Mücadelede Aile ve Çevresel Faktörler Semineri"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden gelen uzman konuşmacılar, bağımlılıkla mücadelede aile ve çevresel faktörlerin rolüne de değindi. Seminer, bağımlılığın nedenleri ve etkileri konusunda derinlemesine bir anlayış sağladı. Katılımcılar, aile içinde destek sistemlerinin nasıl oluşturulabileceği ve bağımlılıkla mücadelede toplumsal dayanışmanın önemi hakkında değerli bilgiler edindi.

Etkinlikler boyunca, öğrenciler ve akademisyenler, uzman konuşmacılar tarafından sunulan bilgiler ve deneyimlerle donanımlarını artırma fırsatı buldu.Yayınlanma Tarihi : 27.10.2023