EN
Anasayfa / Haberler
Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Ölüklerini Giyerek Mesleğe İlk Adımlarını Attılar

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5.Sınıf öğrencileri Beyaz Önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını attılar.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen Beyaz Önlük Giyme Törenine Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gül Baktır, akademisyenler, öğrenciler ve onların aileleri katıldı.

Fakülte Öğrenci Temsilcisi Tuğba Aydın’ın ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gül Baktır’ın açılış konuşmalarından sonra, Etkin Eczacılık Derneği Kurucu Üyesi ve Yonca Eczanesinin sahibi Ecz. Asuman Çakıroğlu ile Fulya Badem Eczanesi Mesul Müdürü Ecz. Hatice Orhan kendi kariyer hayatlarına ve eczacılık mesleğine ilişkin konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Eczacılık Fakültesi 4.sınıf öğrencisi Selin Nur Yalçınkaya’nın müzik dinletisinin ardından isimleri okunarak sahneye davet edilen her bir eczacı adayı, akademisyenlerinin takdimiyle beyaz önlükleri  gururla giyerek sağlık alanında önemli bir rol üstlenmeye ve insanların sağlığına katkıda bulunmaya ilk adımı attı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dans Kulübü öğrencilerinin yaptığı dans gösterisinin ardından Beyaz Önlük Giyme Töreni sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 31.5.2023