EN
Anasayfa / Haberler
Sosyal Sorumluluk Afişlerinden Oluşan “Al Kara’la” Sergisi Galeri Yeni Yüzyıl’da Açıldı

Yıldız Teknik Üniversitesi İnteraktif Medya Tasarımı Yüksek Lisans Programı öğrencisi Feyza Çelik’in küratörlüğünde gerçekleştirilen “Al Kara’la” başlıklı sergi Galeri Yeni Yüzyıl’da açıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnteraktif Medya Tasarımı Yüksek Lisans Programı Tipografi dersinde, Doç. Dr. Mehmet Emin Kahraman’ın yürüttüğü projede; afişleri uzman tasarımcılar Ayşe Tanış, Burkay Yılmaz, Evin Arslan, Ezgi Demirci Gel, Feyza Çelik, Hande Sünneli, Meral Şentürk, Mert Can Coşkun, Merve Aydın, Mizgin Avcı, Sara Baş, Sema Mürekepçi, Sera Bütün, Vedat Çolak, Zeynep Büyükersoy, Zeynep Feyza Yücebaş ve Zeynep Onuk hazırladı.

Doğal afet, şiddet, maden faciaları ve eğitimde eşitlik gibi toplumun uzun yıllardır çözmeye çalıştığı sorunlara dair farkındalık yaratmak ve toplumu bilinçlendirmek için tasarlanan afişlerde sadece kırmızı ve siyah renkleri kullanıldı. Öfke, korku ve şiddeti temsil eden bu renkler ile toplumu uyarmayı amaçlayan tasarımcılar, ayrıca kültürel ve tarihsel çeşitliliğiyle dünyada bir benzeri olmayan İstanbul için bilinenlerin dışında bir tanıtım politikasıyla afişler tasarladılar.

YTÜ SATPARK ve Galeri Yüzyıl koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özlem Vargün’ün destekleriyle oluşturulan Al Kara’la Tasarım Sergisi, 16 Ocak-25 Ocak 2023 tarihleri arasında Galeri Yeni Yüzyıl’da görülebilir.

Sergiyi dijital olarak gezmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.Yayınlanma Tarihi : 16.1.2023