EN
Anasayfa / Haberler
SENEYE BUGÜN İsimli Tiyatro Oyunu Sergilendi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 4.sınıf öğrencileri, sahneledikleri SENEYE BUGÜN isimli tiyatro oyunuyla bitirme projelerini tamamladılar.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen gösteriye, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bir otelin sıradan bir akşam yemeğinde beklenmedik bir şekilde başlayan sıra dışı bir aşk hikâyesini konu alan 2 perdelik romantik komedi türündeki oyunu Bernard Slade yazarken, çevirmenliğini Gencay Gürün, yönetmenliğini Prof. Dr. Suat Nazmi Özturna, yardımcı yönetmenliğini ise Arş. Görevlisi Gonca Katman ile Arş. Görevlisi Ülkü Şahin yaptı.

Işık kumandada Eyyup Fındık ve ses kumandada Ömer Dinar’ın olduğu oyunda Ayşe Kement, Ceylin Üstündağ, Damla Görmez, Ersin Bağcıoğlu, Eylül Aleyna Pakgüç, Mustafa Çevik, Ozan Özgür Beker, Samet Kerim Akan, Sıdıka Yıldırım, Kaan Eralp, Yasin Yıldız ve Yeşim Türkmen sahne aldılar.Yayınlanma Tarihi : 26.5.2022