EN
Anasayfa / Haberler
Geleceğin Sağlık Neferleri Beyaz Önlüklerini Giyindi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nün birlikte organize etmiş olduğu Beyaz Önlük Giyme Töreni 11.05.2022 Tarihinde Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda akademisyenler, öğrenciler ve ailelerin katılımı ile gerçekleşti.

 

Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu açılış konuşmasında, ömür boyu devam edecek olan yolculuğun ilk adımını atıyor olmanın önemini, beyaz önlüğün saflığı, dürüstlüğü, ahlaklı olmayı, asaletin, alçakgönüllü olmanın, sorumluluğun, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlara hizmetin sembolü olduğunu vurguladı.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet ÜNAL ve Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hilal Demirkesen Bıçak da beyaz önlüğün kıymetini vermiş oldukları örneklerle vurgulayarak, özellikle pandemi koşullarında sağlık çalışanlarının önemi konusunda toplum olarak farkındalığımızın arttığını dile getirdiler.

 

Tören Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. Sınıf öğrencileri ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin önlük giyme merasimi ile devam etti.

 

Akademisyenlerin takdimi ile giyilen beyaz önlüklerin, öğrencilerin mesleki hayatları boyunca uğurlu gelmesi temennileri ve toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 18.5.2022