EN
Anasayfa / Haberler
2. Kariyer Fuarı Etkinliklerinde Mezunlarımızla Buluştuk

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 18-22 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenen 2. Kariyer Fuarı Mezunlar söyleşisine Meslek Yüksekokulu Radyo-TV Programcılığı Programı mezunu Ceyda Bahçıvan, Dış Ticaret Programı mezunu Furkan Işık ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı mezunu Gizem Aslan katıldı.

Söyleşi, Microsoft Teams uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak 22 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi. 2021 yılında Üniversitemizden mezun olan ve öğretim gördükleri program branşlarında çalışan öğrencilerimizden Ceyda Bahçıvan reklam ve dizi sektöründe Reji Asistanı olarak görev yaparken Gizem Aslan Nov Otelde SPA resepsionist olarak çalışıyor, Furkan Işık ise Işıksoy şirketinde İhracaat Temsilcisi olarak kariyerini devam ettiriyor.

Moderatörlüğünü Radyo-TV Programcılığı Öğretim Görevlisi Semra Tüplek’in yaptığı  söyleşiye Kariyer Merkezi Müdürü  ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hande Özek,  Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ahmet Yalçınkaya, Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Altınel, Dış Ticaret Program Başkanı Öğr. Gör. Gamze Işık Atılgan, Adalet Programı Öğr. Gör. Dr. Orhan Göktepe, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi Gülçin Serçe Dinçkol,  çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Yakın zamanlarda Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan Ceyda Bahçıvan, Furkan Işık ve Gizem Aslan;  iş bulma süreci, staj bulma, stajın öğrencilere sağladığı imkânlar gibi birçok konuda öğrencilerin merak ettikleri soruları cevapladılar.Yayınlanma Tarihi : 22.4.2022