EN
Anasayfa / Haberler
Mördak Stüdyolarını Ziyaret Ettik

Radyo-TV Programcılığı Programı Görüntü Yönetmeni ve Öğr. Gör. Turhan Yavuz; Radyo-TV Programcılığı Programı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. Sınıf öğrencileriyle birlikte Mördak Stüdyolarına gezi düzenledi.

Maslak Rentaş İş Merkezi’nde 3 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan Mördak Stüdyolarının ortaklarından olan Yönetmen ve Yapımcı Birkan Yılmaz, öğrencilerimize Mördak stüdyolarını tanıttı. Birkan Yılmaz, 900 metrekarelik 3 stüdyo ve 900 metrekarelik ofis alanları bulunan Mördak Stüdyolarında aynı zamanda 11 metreye 10 metre genişliğinde ve 5 metreye 7 metre genişliğinde 2 adet de sonsuz fon bulunduğunu ifade etti. Youtube’da en çok seyredilen programlardan biri olan Katarsis’in de çekimlerinin yapıldığı Mördak stüdyolarında, sonsuz fonların nasıl kullanıldığı, nasıl aydınlatıldığı hakkında öğrencilerimize bilgi veren Yılmaz, o sırada yapılacak bir çekim hakkında da Öğr. Gör. Turhan Yavuz ile birlikte ışıkların yerleştirilmesi, sesin kaydı sırasında dikkat edilmesi gerekenler, kameraların kurulumu, açılarının belirlenmesi gibi birçok teknik bilgi verdiler.

Öğrencilerimizin de meraklı sorularını yanıtlayan Birkan, bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerimize de çeşitli önerilerde bulundu.Yayınlanma Tarihi : 25.4.2022