EN
Anasayfa / Haberler
Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Serhat Kabaklı Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nu Ziyaret Etti

Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Serhat Kabaklı, “Anadolu’nun Üç Güzeli” adlı kitabı takdim etmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti.

4 Kasım 2021 tarihinde Üniversitemiz Rektörlüğünün himayesinde Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ve paydaşımız Türk Edebiyatı Vakfı ile birlikte Yunus Emre'nin 700. Ahi Evran'ın doğumunun 850. ve Hacı Bektaş Velî'nin vefatının 750. yıldönümü münasebetiyle “Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Velî’de Buluşma Sempozyumu” gerçekleştirildi. Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen’in yayına hazırladığı “Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli’de Buluşma Sempozyumu” Bildirileri, Türk Edebiyatı Vakfı tarafından “Anadolu’nun Üç Güzeli” adı ile yayınlandı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli Sönmez İşçi, Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Serhat Kabaklı ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun açılış konuşmalarını yaptığı eserin birinci bölümü Yunus Emre’ye, ikinci bölümü Ahi Evran’a ve üçüncü bölümü de Hacı Bektaş Velî’ye ayrılmıştır. Büyük boy ve 223 sayfadan oluşan eserde sekiz üniversiteden on üç seçkin bilim insanının bildirileri yer almaktadır.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün paydaşı olan Türk Edebiyatı Vakfı’nın başkanı Serhat Kabaklı, “Anadolu’nun Üç Güzeli” adlı sempozyum bildirileri kitabını takdim etmek üzere Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti.Yayınlanma Tarihi : 6.4.2022