EN
Anasayfa / Haberler
Kıdemli Eğitimci ve Yazar Ümit Ünker’i Öğrencilerimizle Buluşturduk

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı olarak, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin on ikinci bölümünde Kıdemli Eğitimci ve Yazar Ümit Ünker’i öğrencilerimizle buluşturduk.

Öğr. Gör. Semra Tüplek modaratörlüğünde, Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrim içi olarak  26 Kasım 2021 Cuma Günü gerçekleştirilen söyleşiye; Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ahmet Yalçınkaya, Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez, Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Altınel, Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Öğr. Gör. Ardahan Yamandağ, Adalet Program Başkanı Emine Yıldırım, İstanbul Gelişim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sevinç Koçak ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de katılım sağlandı.

Ünker; Pfizer, TAKEDA, Nestle, Servier İlaç, Oyak Holding, Abdi İbrahim İlaç, Yataş Akademi, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Denizbank, Türk Silahlı Kuvetleri, Atlas Global, AGESA gibi çok önemli kurum ve kuruluşların çalışanlarına; Değer Odaklı Satış, Remote Detailing, Perakende Sahada Satış, İletişim Yönetimi, 4 Adımda Satış, Zor İnsanlarla Başa Çıkma ve Hibrit İletişim ve Hikaye Tasarımı eğitimleri verdiğini belitti.

Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle de İletişim Yönetimi, Hibrit İletişim ve Hikaye Tasarımı eğitimleri hakkında bilgi veren Ünker, özellikle gelişen teknolojilerle birlikte dönüşen iletişim şekilleri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.  Öğrencilere kendilerinin patronu olabilmeleri için cesaret veren, bu konuda önerilerde bulunan Ünker, başarılı olmanın yolunun çok çalışmaktan geçtiğini, bunun yanı sıra mutlaka entelektüel bir birikime sahip olmanın önem taşıdığını söyledi.Yayınlanma Tarihi : 1.12.2021