EN
Anasayfa / Haberler
Film ve Dizi Yapımcısı Eğitmen Çağrı Bingüller Konuğumuz Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle Film ve Dizi Yapımcısı/Eğitmen Çağrı Bingüller’i konuk ettik.

 

Çevrim içi olarak 26 Kasım 2021 Cuma Günü saat 10.00’da gerçekleştirilen  “Sinema ve TV Yapımlarında Yapımcı - Oyuncu İlişkisi” isimli söyleşiye; Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çiğdem Kılıç, Öğr. Gör. Sefer Alphan Dikmen ve Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri katılım gösterdi.

Şampiyon, Hangimiz Sevmedik, Beni Böyle Sev, Elde Var Hayat gibi başarılı yapımlara imza atan Bingüller’in aynı zamanda Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi adında bir Oyunculuk Okulu da bulunuyor.

“Sinema ve TV Yapımlarında Oyuncu Seçimi”, “Set Hiyerarşisi ve Yapımcı-Oyuncu İlişkisi” “Oyuncunun Proje Seçimi ve Kariyer Planlaması”, “Sinema ve Televizyon Seyircisi ve Reyting” vb. başlıklarda önemli anekdotlar aktaran konuğumuz aynı zamanda sektördeki deneyimlerini ve anılarını Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri ile paylaştı.

Söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çağrı Bingüller, başarıya giden yolda disiplin ve azimli çalışmanın tüm kapıları açacağını, iyi bir senaryo ve iyi bir öyküye sahip bir projenin başarısız olma ihtimalinin olmadığını, iyi bir oyuncunun tüm ekiple uyum ve hoşgörü içinde çalışması gerektiğinin altını çizdi.Yayınlanma Tarihi : 29.11.2021