EN
Anasayfa / Haberler
Kaybettiğimiz Öğrencimiz Zeynep Midyat İçin Anma Töreni Düzenlendi

Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencimiz Zeynep Midyat için Üniversitemiz fuayesinde bir anma töreni düzenlendi.

Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve Merhume Zeynep Midyat’ın yakınları katıldı.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan törenin açılış konuşmasını Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin yaptı.

Prof. Dr. Alptekin, Zeynep ile ilgili anılarını paylaşarak  “her zaman güler yüzlü, saygılı ve çok çalışkan bir öğrencimizdi.  Öğrenciler arasında bir yıldızdı ve o yıldız kayıp gitti. Sevgili Zeynep’i kaybetmek bizleri ve arkadaşlarını son derece üzdü. Böyle bir örnek öğrenci az bulunur. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, ruhu şad olsun” dedi.

Törende bir konuşma yapan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Sözün bittiği yerdeyiz. Sadece yüreğimizin sesi duyuluyor. Acı haberi ilk duyduğumuz andan itibaren yüreğimizin sızısı hiç dinmiş değil.  Acılarını bir nebze olsun paylaşmak adına sevgili Zeynep’in ailesiyle konuştum. Söylenecek söz yok. Yüreğimiz şu anda en üst noktada, acıyı paylaşıyoruz. Sevgili Zeynep’imize Allah’tan rahmet diliyoruz, o bir melek ve yeri cennet. Bütün arkadaşlarının, sevenlerinin, onu sürekli anarak, onun ruhuyla buluşarak bunu ona hissettireceklerine inanıyorum. Yüreğimiz yanıyor. Bu son olsun istiyoruz. Bir daha bu tür acılarla toplanmayalım. Allah ailesine, sevenlerine dayanma gücü versin. Evlat acısı en büyük acıdır.  Zeynep’in ruhu şad olsun, hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Tören, Zeynep’in bölüm akademisyenleri ve arkadaşlarının konuşmalarıyla sona erdi.
Yayınlanma Tarihi : 26.11.2021