EN
Anasayfa / Haberler
Öğr. Gör. Seçil Demircan Akbank Sanat Dans Atölyesine Katıldı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Seçil Demircan Akbank tarafından düzenlenen Akbank Sanat Dans Atölyesi'nin “Dans Hep Var” performans serisinde, müziğini Didem Coşkunseven'in yaptığı “Damla” isimli dans çalışmasıyla dansçı ve koreograf olarak yer alıyor.

21 yıldır çağdaş dans alanında Türkiye’den ve yurt dışından farklı dans sanatçılarına, koreograflara ve eğitmenlere sahne imkanı veren Akbank Sanat Dans Atölyesi tarafından hayata geçirilen “Dans Hep Var” performansları izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Sessizlikte dansın sesini duyuran bu performanslar hareketlerin kısıtlı olduğu bir dünyada dansın hep var olduğunu ortaya koyuyor. Dansın sesi izleyiciyi şehirde, doğada, evde… Nerede olursa olsun kucaklıyor. Sessizliği sese, hareketsizliği ritme, sınırları yeni başlangıçlara, yalnızlığı birlikteliğe dönüştürüyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Seçil Demircan “Damla” isimli dans kareografisine aşağıdaki linkten erişilebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=mYn932fQEaUYayınlanma Tarihi : 24.11.2021