EN
Anasayfa / Haberler
Kanal D Haberin Başaralı Muhabiri İbrahim Konar Konuğumuz Oldu

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Programcılığı Programı, ‘Dijital Sohbetler’ söyleşi dizisinin sekizincisinde Kanal D Haberin başarılı muhabiri İbrahim Konar’ı konuk etti.

 

Konar’ın, televizyon haberciliği, gündem,  magazin ve yaşama dair özel habercilik hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaştığı söyleşiye, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erol Ülgen, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ahmet Yalçınkaya İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sevinç Koçak, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Radyo-TV Programcılığı Öğr. Gör. Ergüç Kaya Ölmez,  Öğr. Gör Gülsün Sarıoğlu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Altınel ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yanı sıra diğer program ve bölüm öğrencilerinden de katılım sağlandı.

 

Microsoft Teams Uygulaması üzerinden çevrim içi olarak  21 Ekim 2021 Perşembe Günü gerçekleştirilen söyleşide, sabah erken saatlerde haber merkezinde yapılan haber toplantısıyla başlayan maratonun ana haber bültenine kadar devam ettiğini anlatan İbrahim Konar, haberin ekranlarımıza gelinceye kadar olan serüvenini öğrencilerimizle paylaştı. Bir muhabirin habere nasıl ulaştığına, habere ulaşırken yaşanılan zorluklara da değinen Konar, buna rağmen yapılan haberlerle insanların yaşamına dokunabilmenin ve onların hayatlarında olumlu etkiler bırakabilmenin de muhabirliğin en haz duyulan kısmı olduğunu sözlerine ekledi.

 

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Konar, öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belitti. Kanal D’de bir çok stajyer öğrenciye de yardımcı olduklarını ifade eden Konar; ayrıca staj yapmanın bir öğrencinin iş yaşamına atılmasında çok önemli bir adım olduğunu ve öğrencilerin stajda istekli ve çalışkan olmaları gerektiğini vurguladı.Yayınlanma Tarihi : 23.11.2021