EN
Anasayfa / Haberler
Prof. Dr. Meriç Karacan, Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’na Yeni Kitabını Takdim Etti

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meriç Karacan ve Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Usta tarafından kaleme alınan “Sağlık Alanında Bilimsel Makale Nasıl Yazılır” konulu kitap, Akademisyen Yayınevi etiketiyle çıktı.

Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meriç Karacan, sağlık alanında bir başucu eseri niteliğindeki bu kitabı Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’na takdim etti.

Kitap içeriğinde bilimsel makale hazırlama yöntemleri, makale hazırlamanın adımları, makalenin gönderileceği dergi seçimi, sunum ve poster hazırlama, örneklem ve hipotez hazırlama gibi temel konular yer alıyor.

Kitap hakkında bir açıklama yapan Prof. Dr. Karacan, “Kitabımızı Tıp Fakültesinde okumakta olan öğrencilere ve ihtisas hayatına yeni atılmış olan hekim arkadaşlara, sağlık alanındakilere, bilimsel makalenin nasıl yazılacağı ile ilgili ipuçları vermek amacıyla kaleme aldık.  Böylelikle ülkemizin ulusal ve uluslararası yayınlarının artmasını ve dünyada yayın yapan ülkeler sıralamasında yükselmeyi umuyoruz” dedi.Yayınlanma Tarihi : 13.8.2021