EN
Anasayfa / Haberler
Novus Otel İşletme ve Danışmanlık Şirketi Kurucusu Emrullah Akçakaya’yı Ağırladık

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, Kariyer Merkezi tarafından 11-13 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenen 1. Kariyer Fuarına, sektörün duayen isimlerinden Emrullah AKÇAKAYA (Novus Otel İşletme ve Danışmanlık Şirketi) ve İYYU mezunlarından Mustafa LAÇİN’i (Ramada Hotel Suites By Wyndham İstanbul Golden Horn Hotel Ön Büro) konuk etti.

MYO Programlarından öğretim eleman ve öğrencilerinin ilgi gösterdiği söyleşide, öğrencilere sektör hakkında bilgilendirme, kariyer seyrine dair dikkat edilecek hususlar ve şu anda sektörde yaşanmakta olan detaylar ve geleceğin turizmi konularında bilgiler verilip, gelen sorular cevaplandırıldı.

Diğer taraftan İYYU muzunu Mustafa LAÇİN’in, çalışma hayatında yaşadıkları ve özellikle “şimdi okulda olsaydım” vurgusuyla öğrenci arkadaşlara sıraladığı tavsiyeler keyifle dinlendi.

 

Emrullah Akçakaya

 

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi mezunu olan Emrullah Akçakaya; 30 yılı aşkın meslek hayatının yaklaşık 15 yılını Hilton grubunda, 6,5 yılını Swissotel’lerinde ve 7,5 yılını da Dedeman grubunda çeşitli yöneticilik ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaparak tamamlamıştır.

Meslek hayatı boyunca birçok sektörel Sivil Toplum Kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik görevlerinde bulunan Emrullah Akçakaya 2017 – 2019 yıllarında Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinde (TTYD) Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunarak Turizm Sektörü adına yapılan birçok çalışmada aktif olarak ta yer almıştır. Halen 2020 Nisan ayında kurduğu “Novus Otel İşletme ve Danışmalık” şirketi ile sektörel birikim ve tecrübelerini otel yatırımcılarıyla, proje geliştirme firmalarıyla, otel işletme şirketleriyle ve finansman kuruluşlarıyla paylaşmaya devam etmektedir.

 

Mustafa Laçin

Mezunumuz Mustafa LAÇİN, öğrencilik yıllarında başlattığı azimli çalışmalarının karşılığını, Ramada Grubunun güzide bir noktasında toplamaya başlamıştır.Yayınlanma Tarihi : 7.6.2021