EN
Anasayfa / Haberler
Doç. Dr. Saman Hashemipour’un Sampling Adaptation: Transforming Fiction into Film Kitabı Çıktı

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Saman Hashemipour’un editörlüğünü üstlendiği Sampling Adaptation: Transforming Fiction into Film kitabı, üniversitemizin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ortak çalışması olarak Paradigma yayıncılık tarafından yayımlandı.

 

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Günseli Sönmez İşçi ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi, Dr. Sedat İşçi’ye 40 yılı aşkın akademik katkılarına teşekkür mahiyetinde armağan edilen Sampling Adaptation birçok edebî eserin film uyarlaması üzerine yazılan akademik makalelerden oluşmaktadır.

 

Edebiyat, drama, fantastik eserler ve yedinci sanat sayılan sinema ile ilgilenenlere yönelik olan bu kitap, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin akademik çizgisinin göstergesidir ve Prof. Dr. Günseli Sönmez İşçi ve Dr. Sedat İşçi gibi hayatlarını öğrencilerinin eğitimine adamış bilim insanlarının genç araştırmacılarda uyandırdığı sorgulama ve araştırma ruhunu yansıtmaktadır.Yayınlanma Tarihi : 14.10.2020