EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemiz ve Afganistan Ariana Üniversitesi Arasında İş Birliği Mutabakatı

Üniversitemiz, uluslararası alandaki iş birlikteliklerine bir yenisini daha ekledi. Üniversitemizi ziyaret eden Afganistan’ın Ariana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdul Haq Danishmal ile Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, iki üniversitenin çeşitli alanlarda yapacağı iş birliğine dair mutabakata vardılar.

Üniversitemizi ziyaret eden Afganistan’ın ilk özel üniversitesi olan Ariana Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü Prof. Abdul Haq Danishmal ve beraberindeki heyet, Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ile bir araya geldi. Görüşmeye, Ariana Üniversitesi İstanbul Temsilcisi Mohammad Nasser Rahmat ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörümüz Aynur İmran da katıldı.

İki üniversitenin Rektörü, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ile Afganistan Ariana Üniversitesi arasında önümüzdeki günlerde imzalanacak olan protokole ilişkin detayları görüşerek mutabakata vardılar. Her iki üniversite arasında imzalanacak olan protokol, akademik ve kültürel işbirliğini, öğrenci değişimi konularını ve Araiana Üniversitesi’nde Türkiye Araştırma Merkezi’nin kurulması konularını içeriyor. Afganistan ve Pakistan’da kampüsleri olan ve üç dilde eğitim veren Ariana Üniversitesi’nin 5 binden fazla öğrencisi bulunuyor.Yayınlanma Tarihi : 4.2.2020