EN
Anasayfa / Haberler
Hemşirelik Bölümü Öğrencilerinden İçme Suyu Arıtma Tesisine Ziyaret

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri, “Su Güvenliği” konusunda yapılan çalışmaları yerinde izlemek amacıyla Öğr. Gör. Afet Mishal nezaretinde Büyükçekmece İçme Suyu Arıtma Tesisini ziyaret etti.

 

Günümüzde hızlı sanayileşme ve yasam biçimlerindeki değişmeye paralel olarak ortaya çıkan atıklar, zaman içinde artış göstermekte ve bu atıklar nedeniyle yaşanan çevre sorunları, küresel bir boyut kazanmaktadır. Temiz içme suyuna ulaşım ve Atık suların bertaraf edilmesinde yerel yönetimlerin önemli bir sorumluluğu vardır.

 

Su kaynaklarındaki güvenlik zafiyeti ise önemli halk sağlığı sorunlarına neden olabilmektedir. Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencilerimiz de bu nedenle Öğr. Gör. Afet Mishal nezaretinde Büyükçekmece İçme Suyu Arıtma Tesisini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar. Tesis yetkilileri öğrencilerimize “Su Güvenliği” konusunda yaptıkları çalışmaları anlattılar. Öğrenciler ziyarette ayrıca, içilebilir suyun sağlanmasında su kaynaklarının önemi ve su güvenliğinin toplumun sağlığını korumada ne kadar önemli olduğu konusunda bilgi aldılar.Yayınlanma Tarihi : 31.1.2020