EN
Anasayfa / Haberler
“Çocuk Gelişimi Öğrenci Çalışmaları” Sergisi Büyük İlgi Gördü

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencilerinin “Çocuk Gelişiminde Sanat ve Yaratıcılık” ve “Eğitim Materyali Geliştirme” derslerinde hazırladıkları maketlerin sergisi Galeri Yeni Yüzyıl’da açıldı.

 

Çocuk Gelişimi Programı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Acar Çiftçi’nin açılış konuşmasının ardından, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ile Prof. Dr. Emir Tan, dekanlar, müdürler, idari yöneticiler, akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

Öğr. Gör. Y. Zehra Salıkutluk Yıldız’ın yürüttüğü “Çocuk Gelişiminde Sanat ve Yaratıcılık” dersi projelerinde; itfaiye, hastane, sualtı havalimanı, kutuplar gibi farklı temalarda yaratıcı öğrenme merkezleri sergilenirken, Öğr. Gör. Sevtap Açıkgöz’ün yürüttüğü “Eğitim Materyali Geliştirme” dersinde ise çocukların tüm gelişim alanlarını desteklemeye yönelik kukla, müzik aleti, bez bebek ve kostümlerden oluşan eğitim materyalleri sergilendi.

 

Birbiriyle yakından ilişkili olarak her iki dersin de kapsamında; erken çocukluk dönemi çocuklarının gelişim alanlarını desteklemeye yönelik niteliklerdeki öğretim materyallerini tasarlama ve materyal değerlendirme becerilerini geliştirme, ayrıca çocukta sanat duyarlılığını ve yaratıcılığını geliştirici ürünler planlama ve bu ürünleri çeşitli etkinliklerle uygulama becerisi kazandırmak amaçlandı.

 

Öğrenciler, sergi sonunda yapmış oldukları projeleri ilçe çapındaki ana sınıflarına bağışlayacaklarını belirtti.Yayınlanma Tarihi : 18.12.2019