EN
Anasayfa / Haberler
Geleceğin Hemşireleri Beyaz Önlüklerini Giyerek Mesleğe İlk Adımlarını Attılar

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 1.Sınıf öğrencileri, düzenlenen bir törenle beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını attılar.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ile Prof. Dr. Emir Tan, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Prof. Dr. Cüneyt Ulutin: “Beyaz Önlüğünüz Kirlenebilir Ama Sizin Ruhunuz Kirlenmesin”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, törenin açılışında yapmış olduğu konuşmada ailelere ve öğrencilere seslenerek “Değerli aileler, bir dönüm noktasındasınız. Çocuklarınızın belki de ilk mürüvvetini görüyorsunuz. Bu mürüvvet sayesinde ileride herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi mensubu olarak iş bulabileceklerini, gayet iyi yerlere geleceklerini şimdiden hissetmiş bulunuyorsunuz. Ellerinde kelebek gibi beyaz kanatlarını tutan sevgili arkadaşlarım, onları birazdan giymeyi hak ettiniz. Ama bu önlüklerin de hakkını vermeyi ömür boyu sürdürmek sorumluluğundasınız. Lütfen bunu fark edin. Beyaz önlüğünüz kirlenebilir ama sizin ruhunuz kirlenmesin. Hak yolunda adalet yolunda işinizi yaparken sakın sapmayın” dedi.

Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Saydamlı: “Hedeflerinize Ulaşabileceğinize İnanıyorum”

Hemşirelik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Saydamlı 1.sınıf öğrencilerinin bu anlamlı gününde yapmış olduğu konuşmada “Sevgili öğrenciler, biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bir önceki mezunlarımız şuanda çok iyi yerlerde görev yapmaktalar. Şuanda bu seneki sağlık ordumuz 75 kişi. Umuyorum ki sizlerde bu profesyonel ekibe katılarak sağlık alanında çok önemli başarılar elde edeceksiniz. Ancak sistemli ve istikrarlı çalışmanız gerekmekte. Ülkemiz ve uluslararası sağlık sistemlerine uyum sağlayabilecek nitelikte hemşireler olarak hedeflerinize ulaşabileceğinize inanıyorum” dedi.

Hemşirelik Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi Melike Kara: “Heyecanlıyız. Ellerimiz Titriyor, Kalbimiz Çarpıyor”

Hemşirelik Bölümü 1.Sınıf Öğrencisi Melike Kara, mesleğe ilk adımını attığı bu özel günde hislerini paylaşarak “Şimdiden çok heyecanlıyız. Ellerimiz titriyor, kalbimiz çarpıyor. Bizim için bugünün önemi, mesleğe bağlılığımızı gösteren ilk adım olarak gördüğümüz beyaz formalarımızın simgesi olan beyaz önlüklerin giyilmesidir. Bizlerle birlikte bu günü paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Hemşirelik Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi Emre Karataş: “Sistem İçerisinde Ruhunuzu Kaybetmeyin ve Bu Üniformanın Hakkını Verin”

Hemşirelik Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi Emre Karataş önlük giyecek olan hemşire adayı arkadaşlarına seslenerek “Sizler bugünün hemşirelik öğrencileri, yarının hemşireleri olabilirsiniz ama unutmayınız ki kimse ebedi olarak sağlıklı kalmaz. Hepimiz görev alacağımız o servislerin potansiyel hastalarıyızdır alında. En azından bu yüzden sizlerden tek temennim mezun olurken not ortalamanız kaç olursa olsun üniformanızda hangi kurumun amblemi olursa olsun, sistem içerisinde ruhunuzu kaybetmemeniz ve bu üniformanın hakkını vermenizdir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Hemşirelik Bölümü 1.Sınıf öğrencilerine akademisyenler tarafından beyaz önlükleri giydirildi.Yayınlanma Tarihi : 18.12.2019