EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemizde Eğitim Görmeye Başlayan Uluslararası Öğrenciler ‘Hoş Geldin Partisi’nde Buluştu

Üniversitemizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerimiz için Uluslararası Öğrenci Ofisinin organizasyonuyla ‘Hoş Geldin Partisi’ düzenlendi. Yabancı öğrenciler, teknede düzenlenen Hoş Geldin Partisi’nde vize sınavları öncesinde gönüllerince eğlendi.

Yabancı öğrenciler için düzenlenen boğaz turu ve Hoş Geldin Partisi’ne Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Emir Tan, Rektör Danışmanımız Dr. Abdullatif Latif, SKS Daire Başkanımız Dr. Öğretim Üyesi Perihan Eren Bana, Kurumsal İletişim Daire Başkanımız Arzu Yurt ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Aynur İmran ile öğrenciler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Aynur İmran, yabancı üniversitemizin yabancı öğrenci sayısının her geçen gün giderek arttığını belirterek, “Üniversitemizin yabancı öğrenciler için ilgi odağı haline gelmesi bizler için büyük bir gururdur. Bu gurur tüm üniversitemizindir. Onlar üniversitemizden mezun olarak bilgi ve donanımlarıyla ülkelerinde üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir” dedi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Emir Tan ise “Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Yaşar Hacısalihoğlu adına, Uluslararası Günü Partisine hoş geldiniz diyorum” diyerek konuşmasına başladı. Öğrencilere “İstanbul şehrini ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesini tercih ettiğinizden dolayı çok mutluyuz” diyen Prof. Dr. Emir Tan, sözlerini şöyle sürdürdü:  

“Burada kendinizi mutlu ve rahat hissetmenizi umut ediyor,  Türk halkının misafirperverliğini ve sıcakkanlılığını deneyimleyeceğinize inanıyoruz. Burada kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmelisiniz.  Bu eğitim döneminde 19 farklı ülkeden 275 öğrencinin İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin çeşitli bölümlerini tercih ettiğini sevinerek görüyoruz.  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde eğitim alarak, birçok şeyi başarmış olacaksınız. Umut ediyoruz ki burada kaldığınız sürece güzel bir zaman geçirir ve aynı zamanda İstanbul’un sunduğu güzelliklerin tadını çıkarırsınız.”

Rektör Danışmanımız Dr. Abdullatif Latif İstanbul’un tarihi, kültürel ve tarihsel açıdan oldukça zengin bir şehir olduğunun altını çizerek, “Burada sıkılmanız imkânsızdır. Burada gezilecek görülecek çok fazla yer ve mekânlar vardır. Herhangi bir sorunuz olduğu anda Uluslararası Ofis çalışanlarından yardım isteyebilirsiniz” diye konuştu.

Tekne gezisi, yenilen yemeğin ardından sanatçı Fulin’in şarkıları, dans grubunun dans gösterisi ve DJ performansı ile devam ederken, üniversitemizde eğitim görmeye başlayacak olan öğrencilerimiz de bol bol dans ederek, Boğaz manzarası eşliğinde bu güzel hoş geldin partisini kutlamışlardır.Yayınlanma Tarihi : 4.11.2019