EN
Anasayfa / Haberler
Falun Dafa Uygulaması Tanıtımı ve Egzersiz Gösterimi Yoğun İlgi Gördü

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İYYÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  ‘Falun Dafa Uygulaması Tanıtımı ve Egzersiz Gösterimi’ konulu bir konferans düzenledi. Falun Dafa Uygulayıcısı Demet Gökoğlu moderatörlüğünde İYYÜ akademisyenleri ve öğrencileri egzersiz hareketlerini öğrendi.

 

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte; doğruluk, merhamet ve hoşgörü ilkeleri üzerine kurulan ‘Falun Dafa’ öğretisi hakkında detaylı bilgiler verilerek, Falun Dafa Uygulayıcısı Demet Gökoğlu moderatörlüğünde Falun Dafa Uygulayıcıları eşliğinde İYYÜ akademisyenlerine ve öğrencilerine 5 takımdan oluşan egzersizler gösterildi.

 

Falun Dafa Uygulayıcısı Şendağ Gökçe öğretiye ilişkin yaptığı açıklamada “Bu öğreti insanın hayat kalitesini, sağlığını, dinamik yapısını olumlu yönde etkiliyor. Falun Dafa yapmaya başlayan bireylerde sakin bir hayat; aile, arkadaşlık ve iş ilişkilerinde pozitif değişimler gözlemliyoruz. Ayrıca Falun Dafa sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan arınmada kişiye büyük kolaylıklar sağlıyor. Amacımız tüm Dünyayı uygulama ile tanıştırmak” dedi.Yayınlanma Tarihi : 31.10.2019