EN
Anasayfa / Haberler
Galeri Yeni Yüzyıl Kapılarını Açıyor

Eğitimin yanı sıra sanatın da mükemmeliyet merkezi olma amacını taşıyan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Galeri Yeni Yüzyıl’ı sanatçıların ve sanatseverlerin hizmetine açıyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi OFLUOĞLU Yerleşkesinde yarın (10 Ekim 2019 Perşembe günü) yapılacak Galeri Yeni Yüzyıl’ın açılışını; Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi OFLUOĞLU, Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Alev OFLUOĞLU ve Rektörümüz Prof. Dr. Yaşar HACISALİHOĞLU’nun yanı sıra çok sayıda sanatçı da onurlandıracak. Galerinin ilk açılış sergisinde tanınmış sanatçıların resim, heykel ve seramik eserleri sergilenecek.
Bu yıl 60’ıncı sanat yılını kutlayan Devrim Erbil de sergiye eserleriyle katılacak isimler arasında yer alıyor. Galeri Yeni Yüzyıl’ın açılışında eserleri sergilenecek sanatçılar arasında Aydın AYAN, Benal DİKMEN, Caner KARAVİT, Çiğdem ERBİL, Ersin UYSAL, Fethiye ERBAY, Gülten İMAMOĞLU, Gülveli KAYA, Memiş ASLAN, Mutlu ERBAY, Özlem VARGÜN, Sadık ALTINOK, Tuba Önder DEMİRCİOĞLU, Turhan ÇETİN ve Ümran ÖZBALCI ARİA da bulunuyor.

Galeri Yeni Yüzyıl, Üniversitede görev yapan akademisyenlerin ve öğrencilerinin eserlerinin yanı sıra, tanınmış sanatçıların eserlerinin sergileneceği bir galeri olarak hizmet verecek.  


Yayınlanma Tarihi : 9.10.2019