EN
Anasayfa / Haberler
Halk Sağlığı Ödülleri 2019’a Ev Sahipliği Yaptık

Üniversitemiz Yeni Yüzyıl Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi(YUVAM)ve Türkiye Halk Sağlığı Derneği işbirliği ile düzenlenen ‘Alzheimer’ temalı "Türkiye Halk Sağlığı Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

"Türkiye Halk Sağlığı Ödülleri” dolayısıyla üniversitemizin Alev Ofluoğlu Konferans salonunda bir tören düzenlendi. Törene Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu, Türkiye Halk Sağlı Derneği Başkanı Rıza Güzey, dernek yetkilileri, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Eczacılık Fakültesi Dekanımız ve Yeni Yüzyıl Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi(YUVAM) Müdürü Prof. Dr. İmer Okar törende yaptığı konuşmada, Alzheimer hastalığına sahip kişileri yok farz ederek yaşamanın acı verici olduğunu belirterek, “Bu hastalığa sahip kişilerle biraz daha empati sağlamamız gerekiyor. Hepimiz eninde sonunda bu hastalığa maruz kalabiliriz. Bu hastalık için çare arayan tüm araştırmacılara ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Onur Ödülü Prof. Dr. Murat Emre’ye

Katkılarından dolayı Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu’nun ödül aldığı törende; “Onur Ödülünü” Prof. Dr. Murat Emre aldı. Prof. Dr. Murat Emre ödüle; Alzheimer ve Parkinson hastalığı konularında yaptığı bilimsel çalışmalara 3.500’ün üzerinde atıf yapılması ve Beyin Araştırmaları Derneği, Türkiye Alzheimer Derneği ve Alzheimer Vakfı’nın Kurucu Başkanlığını yapmış olması ve halen Türkiye Alzheimer Derneği Onursal Başkanı olması nedeniyle değer görüldü.

Törende İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ünal da ‘Akademik Ödül’e ödüle layık görüldü. Prof. Dr. Mehmet Ünal ödüle; “Alzheimer’a Dair Her Şey” kitabının basımı öncesinde ve sonrasında Alzheimer Hastaları ve yakınlarının yaşamlarını kolaylaştıran araştırmaları ve çalışmaları nedeniyle layık görüldü.

Törende “En İyi Sivil Toplum Kuruluşu” Ödülünü Türkiye Alzheimer Derneği, “En İyi Sosyal Hizmet” Ödülünü Kahraman Eroğlu, “En İyi Hasta Yakını” Ödülünü Hüseyin Beşgül, “En İyi Hasta Bakıcı” Ödülünü ise Hüseyin Demirkan aldı.Yayınlanma Tarihi : 14.5.2019