EN
Anasayfa / Haberler
Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giyindi

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, beyaz önlüklerini giyerek meslek hayatlarına ilk adımı attılar.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen törene, Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ve Prof. Dr. Emir Tan, dekanlar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, “Artık pratikte mesleklerini uygulayabileceklerinin bir göstergesi olarak, bugün öğrencilerimize bembeyaz önlüklerini giydireceğiz ve hepsi birer beyaz güvercin gibi mesleklerini yapmak için sağlık ordusuna katılacaklar” dedi.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ünal törende yaptığı konuşmada “Sağlık ordusuna yeni neferler kazandırmanın keyfini yaşıyoruz. Bembeyaz açılan bir sayfanın ilk adımı bu. Nasıl bir sorumluluk altına girdiklerini bu yaz stajlarıyla görme fırsatı yakalayacaklar” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilere beyaz önlükleri öğretim üyeleri tarafından giydirildi.Yayınlanma Tarihi : 3.5.2019