EN
Anasayfa / Haberler
Hemşirelikte Kariyer Günlerinin 4'üncüsü Düzenlendi

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelikte Kariyer Günleri’nin 4’üncüsünü düzenledi. Etkinlikte hemşire adaylarına iş hayatına ilişkin detaylı bilgiler verildi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Saydamlı yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi Saydamlı, ‘kariyer’ kavramına değinerek “Seçilen bir işte ilerlemek ve bunun sonucunda daha fazla para kazanmak, daha fazla sorumluluk üstlenmek, daha fazla statü, güç ve saygınlık elde etmek, genel olarak ‘kariyer’ şeklinde ifade edilebilir” dedi.

Kariyer planlamanın organizasyonlara sağladığı yararlara değinen Dr. Öğr. Üyesi Saydamlı, “Kariyer planlama; çalışanın işten ayrılmasını engelleyen bir araçtır. İnsan kaynaklarının önemli bir stratejisidir. Organizasyonun vizyon ve amaçlarını çalışanların açıkça bilmesine yardım eder. Organizasyonun büyümesi kişinin büyümesi ile ilişkilidir. Çalışanların kariyerlerinin planlanması organizasyonun vizyonunu gerçekleştirebilmesi için gereklidir” dedi.

Hemşirelikte Kariyer Günleri etkinliğinde, Hemşirelik Bölümü 4.Sınıf Öğrencisi Ahsen Şekerci ve 2014 Hemşirelik Bölümü Mezunu Sinem Dereli bir konuşma yaptı.

Kariyer Günleri; Gaziosmanpaşa Hastanesi, Acıbadem Hastanesi ve Liv Hospital’den gelen katılımcıların kariyer ve iş hayatına ilişkin verdikleri detaylı bilgilerin ardından sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 25.4.2019