EN
Anasayfa / Haberler
İş Sağlığı Ve Güvenliği Bölümü Öğrencilerinden Doğalgaz Santraline Teknik Gezi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencileri, alınan güvenlik önlemlerini yerinde inceleme amacıyla Marmara Ereğlisi’nde bulunan doğalgaz çevrim santraline inceleme gezisi gerçekleştirdi.  

Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Marmara Ereğlisi’nde kurulu bulunan UNI-MAR Enerji A.Ş. Doğal Gaz Enerji Üretim Santraline teknik gezi düzenledi.

Gezide yetkililer tarafından öğrencilerimize doğalgaz ile enerji üretim prosesi anlatılırken, tesisteki tehlike ile riskler sahada bizzat yerinde gözlemlenerek, teknik güvenlik önlemleri ile tespit edilen risklerin analiz uygulamaları incelendi. Ülkemizin, gaz-buhar türbinleri gibi yüksek teknolojileri kullanarak enerji üretiminde ulaştığı ileri kabiliyetin görüldüğü teknik gezide öğrencilerimiz; doğalgaz ile enerji üretimindeki güvenlik mühendisliği uygulamaları, makine-teçhizatlar ile elektrik üretiminde iş sağlığı ve güvenliği konularında hem teorik hem de uygulamalı olarak yetkililerden detaylı bilgiler aldılar.Yayınlanma Tarihi : 15.3.2019