EN
Anasayfa / Haberler
Öğrencilere İSG Eğitimi Verildi

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 13 Şubat 2019 tarihinde öğrencilere staj dönemlerinde ve kariyer hayatlarında kullanabilecekleri sertifikalı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenledi.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin eğitimin açılış konuşmasında öğrencilere seslenerek, “İşinizi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek, aynı zamanda buradan aldığınız bilgilerle bu kültürü yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza, konu hakkında bilgisi olmayan tanıdıklarınıza aktarmak için buradasınız. Verdiğimiz eğitimi pür kulak dinlemenizi ve elde ettiğiniz bilgileri hayata geçirerek onunla hemhal olmanızı diliyorum” dedi.


Programın sunumunu İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Araştırma Görevlileri Ulaş Çınar ve Tolga Barışık yaptı.

Eğitimde iş sağlığı ve güvenliği konusundaki duyarsız ve bilinçsiz davranışlarla ortaya çıkabilecek kaza, tehlike ve risklere değinildi. İSG mevzuatlarından bahseden konuşmacılar; güvenli kültürü, mevzuat, fiziksel, kimyasal, biyolojik, psiko-sosyal, ergonomik risk etmenleri, yangın, acil durum ve ilkyardım hakkında öğrencilere önemli bilgiler verdi.

Son olarak Türkiye’de ve Dünya’da meydana gelen iş kazaları ve meslek hastalıklarının istatistikleri değerlendirilerek eğitim sonlandırıldı. Yayınlanma Tarihi : 14.2.2019