EN
Anasayfa / Haberler
‘Hemşirelikte Yönetici Geliştirme’ Eğitimi Düzenlendi

title

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, "Hemşirelikte Yönetici Geliştirme" konulu bir eğitim düzenledi. Eğitime Gaziosmanpaşa Hastanesi Hemşirelik Hizmetlerinde görevli yönetici hemşireler katıldı.

 

Hemşirelik hizmetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanabilmesi, ilgili personelin yönetimin temel ilke ve teknikleri ile ilgili bilgisinin ve becerisinin artırılması amacıyla düzenlenen eğitimin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin yaptı.

 

Prof. Dr. Ulutin “Bugün Gaziosmanpaşa Hastanemizin yönetici hemşire kadrosu ile bir araya geldik. Her zaman onların bize gösterdiği misafirperverliği göstermek adına sadece hemşirelik bölümü değil, dekanlığımız ve sağlık yönetimi bölümümüzde bugün buradalar. Hemşirelik bir bakım sanatı ve bu bakım sanatının giderek gelişmesi ve yücelmesi gerekiyor. Ama bunu başarabilmek için eğitimlerin sürekli bir hale getirilmesi lazım. Biz Üniversite olarak sürekli eğitime inandığımızdan dolayı bugün burada yönetici hemşirelerimizin yönetim konusundaki bilgilerini kuvvetlendirmek ve geliştirmek amacıyla bir kurs düzenledik. Konusunda uzman ve yöneticilik konusunda çeşitli yüksek lisans ve doktora yapmış akademisyenlerimiz, bugün Gaziosmanpaşa Hastanesinden gelen hemşire arkadaşlarımızla bilgilerini paylaşarak hepimizi sevindirecekler. Bu eğitimin sonunda herkesi yine İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi mensubu olarak sağlıklı günlerde burada görmek istiyoruz, her birini tebrik ediyoruz” dedi

 

Eğitimde katılımcılara; ‘Hemşirelik Hizmetlerinin Yönetim ve Organizasyonu’, ‘Yöneticilik ve Liderlik Özellikleri’, ‘Yönetimde İletişim’, ‘Ekip Çalışması ve Motivasyonun Önemi’, ‘Çatışma Yönetimi ve Karar Verme’, ‘Klinikte Yönetsel Süreçler ve Performans Yönetimi’, ‘Kişinin Kendini Tanıması ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri’ konularında bilgiler verildi.

 

Eğitimin sonunda hemşirelere Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, İYYÜ Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Saydamlı, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Ayla Tisinli ve Öğr. Gör. Afet Misal tarafından katılım belgeleri takdim edildi ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.Yayınlanma Tarihi : 7.2.2019