EN
Anasayfa / Haberler
Üniversitemize Avrupa’dan Üç Ödülİstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Almanya’daki “Marka İmaj Avrupa Başarı Ödülleri” töreninde “2017 Yılının En Başarılı Eğitim Kurumu” ödülünü, İngiltere’deki Uluslararası Kalite Zirvesi’nde de ‘2017 Uluslararası Kalite Ödülü’nü, Paris’te de 2018 Avrupa Kalite Ödülü’nü aldı.

Almanya’dan Yılın En Başarılı Eğitim Kurumu Ödülü

Türkiye’nin en başarılı eğitim kurumları arasında yer alan ve daha önce pek çok kez ödüle layık görülen İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne ilk ödül Almanya’dan geldi. Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen “Marka İmaj Avrupa Başarı Ödülleri” töreninde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi jüri tarafından “Yılın En Başarılı Eğitim Kurumu” kategorisinde ödüle layık görüldü. Ödül her yıl geleneksel olarak; ekonomi, sağlık, eğitim, bankacılık, spor, sanat gibi çeşitli alanlarda en başarılı kurumlara veriliyor.

Londra’dan 2017 Uluslararası Kalite Ödülü

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne ikinci ödül ise İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen 10’uncu Uluslararası Kalite Zirvesi’nde geldi. Londra Soutbank Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreninde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi jüri tarafından ‘2017 Uluslararası Kalite Ödülü’ne layık görüldü. Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan uluslararası kalite ödülü, Lobin İnternational tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre girişimcilik ve inovasyona yönelik başarıları ilke edinerek sürdürülebilir rekabet avantajını elde eden markalara veriliyor. Düzenlenen törenlerde üniversite adına her iki ödülü de alan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, “Aldığımız bu tür ödüller bizleri daha da motive ettiği gibi, eğitim alanında ne denli doğru işler yaptığımızı da ortaya koyuyor” dedi.

Paris’ten 2018 Uluslararası Kalite Ödülü

Türkiye’nin öncü yükseköğretim kurumlarından olan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Avrupa çapında verilen kalite ödülüne bir kez daha layık görülerek kalitesini tescilledi. Lobin International tarafından her yıl geleneksel olarak verilen “11. Uluslararası Kalite Ödülleri” için 11 Mayıs 2018 Cuma günü Fransa’nın Başkenti Paris’te bir tören düzenlendi. Törene Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen siyasetçileri ile iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Tören öncesinde gerçekleştirilen 11. Kalite Zirvesi’nde imalat ve hizmet sektöründe inovasyona yönelik çalışmalarıyla örnek teşkil eden iş dünyasının örnek isimleri deneyimlerini paylaştılar. Zirvenin ardından yapılan ödül töreninde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, 2017’de olduğu gibi 2018’de de Londra Soutbank Üniversitesi Akademik Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede eğitim alanında ’11. Kalite Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü yetkililerin elinden Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Azmi Ofluoğlu aldı.Yayınlanma Tarihi : 25.1.2019