EN
Anasayfa / Haberler
Tıbbi Görüntüleme Teknikerliğinin Önemi Konferansı Düzenlendi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde, ‘Tıbbi Görüntüleme Teknikerliğinin Önemi’ isimli bir konferans düzenlendi. Konferansta radyoloji, iş sağlığı ve güvenliği ve yeni tanı yöntemleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda yapılan etkinliğin açılış konuşmasını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Bender yaptı.

Prof. Dr. Bender, ‘Cerrahide Radyolojinin Önemi’ konusuna değinerek, “Radyoloji, cerrahın gören gözüdür. Sizler ne kadar başarılı olursanız o aranda bizim başarımıza yansıyor. Bunun bilincinde mesleğinizi sürdürmenizi diliyorum” dedi.

Konferansta ‘Radyasyon Ortam Ölçümlerinin Çalışanlar İçin Önemi’ isimli sunumunu yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, “Siz insan hayatı kurtarmak için çalışan ekibin bir parçasısınız ve bu ekibin parçasında sizlerin yaptığı iş çok önemli. İnsanlara hizmetten gurur duyalım çünkü onların yaşaması ve çok ciddi hastalıklardan erken tanıyla kurtulabilmeleri sizlerin elinde” dedi.

TÜMRAD-DER Genel Başkanı Öğr. Gör. Heybet Aslanoğlu, ‘Radyolojide İş Güvenliği ve Koruyucu Ekipmanlar’ isimli bir sunum yaptı. Öğr. Gör. Aslanoğlu, “İş Güvenliği bir kültür sorunudur. Eğitim bunun en önemli ayağı ama, ne kadar mevzuat çıkarsa çıksın eğer o kültür o toplumda yerleşmemişse bir şekilde biz o mevzuatları boşa çıkarabiliyoruz. Bunu zaman zaman hayatımızla da ödüyoruz. Biz radyolojide gerekli güvenlik kurallarına uymadığımız zaman, insan sağlığını iyileştirmeye çalışırken kendi canımızı da verebiliyoruz” dedi.Yayınlanma Tarihi : 26.11.2018