EN
Anasayfa / Haberler
Sağlıkta Girişimcilik ve İnovasyon Semineri Düzenlendi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Girişimcilik Dersi kapsamında ‘Sağlıkta Girişimcilik ve İnovasyon’ isimli bir seminer düzenledi.

Alev Ofluoğlu Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Şeyda Saydamlı yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi Saydamlı, ‘Girişimcilik Dersi’ hakkında kısaca bilgiler paylaştıktan sonra  “Bugün buraya davet ettiğimiz konuklarımız, Girişimcilik Vakfı’ndan geliyorlar ve onlar da sizin gibi öğrenci. Girişimcilik Vakfı, ‘Girişimcilik’ kavramı ile ilgili bir kültür ve farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Konuklarımız, vakıftaki rolleri ve ilgi alanları hakkında sizlere bilgiler aktaracaklar” dedi.

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Şevval Karadağ, kendini tanıma, problem çözme ve yaratıcı düşünme konularında, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Defne Cansu Ünsal, kendini geliştirme ve akılcı karar verme konularında, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Emine Nural Öztürk ise, sosyal girişimcilik ile girişimcilik ve sağlık konularında İYYÜ öğrencilerine bilgiler aktararak deneyimlerini paylaştılar.Yayınlanma Tarihi : 22.11.2018