EN
Anasayfa / Duyurular
Mazeret Belirten Öğrencilerin Kayıt Yenileme İşlemleri 16 Eylül 2019 Pazartesi Mesai Bitimine Kadar Uzatıldı

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ 2010-2018 YILLARI ARASINDA EĞİTİME BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER (MEVCUT ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ) KILAVUZU


1-%100 Burslu olup normal dönemi içerisinde olan öğrencilerimizin mali onayları verilmiştir.Bunun için üniversiteye gelmelerine gerek yoktur.Sistemlerinde uygunluk onayı görülmektedir,direkt ders seçebilirler.

2-667KHK ile kayıtlı olan öğrencilerimizin yeni dönem ücretleri YÖK'ten bildirim gelmezse Eylül de açıklanacak olan Ağustos TÜFE'sine göre belirlenecektir. 13-19 Eylül 2019 Tarihleri arasında kayıtları gerçekleşecektir.

3-Dönem Uzatan Öğrencilerimizin kayıtları 9-19 Eylül 2019 tarihleri arasında,ders seçimlerini yaptıktan sonra gerçekleşecektir.

4-Normal dönemi içerisinde olan mevcut öğrencilerimiz için  mazeretli kayıt yenileme 16 Eylül 2019 son kayıt tarihidir.

5-Erken kayıtla 2019-2020 kayıdını yaptıran öğrencilerimiz de tekrar kayıt yenilemelerine gerek yoktur,direkt ders seçebilirler.


1. Mevcut Öğrenciyim NE ZAMAN kayıt olabilirim?

Değerli Öğrencilerimiz;

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı kayıt yenileme işlemlerinizi  mazeret belirterek 16 Eylül 2019 Çarşamba Günü mesai saati bitimine kadar Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Not: Üniversitemiz içerisinde yer alan Banka veznelerinden 16.00 sonrası sıra numarası alınamamaktadır. Belirtilen saat öncesi alınan numaranın işlemi gün sonuna kadar devam edecektir.

 

30 Ağustos 2019 (Zafer Bayramında kayıt yenileme işlemleri yapılmayacak olup belirtilen diğer tarihlerde öğrencilerimizin muhasebe işlemlerini tamamlamasını önemle rica ederiz.

 


2.Yıllık Eğitim Ücretimi nereden görebilirim?

Öğrencilerimiz yıllık öğretim ödeme planı bilgilerini Öğrenci Bilgi Sistemi (https://obs.yeniyuzyil.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx) üzerinden görüntüleyebilir.

Veya Mevcut Öğrencilerimiz ödeme tutarını linkten görüntüleyebilir. http://www.yeniyuzyil.edu.tr/ogrenci/eski-ogrenci-fiyatlar.aspx


3. NEREDE kayıt olacağım?

Hem fakülte hem meslek yüksekokul öğrencilerimizin kayıtları Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleşecektir.

Hem toplu taşıma ile hem de özel aracınız ile Topkapı Kampüsümüze ulaşım için, web sitemizdeki HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.


4. MALİ KAYIT (Eğitim - Öğretim Ücreti Ödeme) nasıl gerçekleşecek?

Mali kayıt yaptırmak yani eğitim-öğretim ücretini ödemek için şu yolları izleyebilirsiniz;

Mali kayıt için izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Bunlar; Mail Order, Havale, EFT, nakit, KMH, kredi kartı vb. yolla yapacağınız ödemeler için sizi ve ailenizi Cevizlibağ Kampüsümüze bekliyoruz.

1. PEŞİN ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Eğitim-öğretim ücretinin bir yıllık toplam bedelini aşağıdaki yollarla ödersen %5 Peşin indiriminden yararlanabilirsiniz.
Nakit:  Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından kayıt süresince Cevizlibağ Kampüsü’nde kurulacak olan geçici vezneden yapabilirsiniz.

Havale: Aşağıdaki banka hesaplarımıza havale / EFT yapabilirsiniz.

EFT:      Hesap Adı : T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Banka : Albarakatürk Katılım Bankası
İBAN No : TR39 0020 3000 0118 0769 0014 84

Banka : QNB Finansbank
İBAN No : TR82 0011 1000 0000 0047 3085 51

Banka : Türk Ekonomi Bankası
İBAN No : TR70 0003 2000 0000 0015 9636 00

Açıklama Bölümüne; Öğrenci adı soyadı, okul numarası veya TC kimlik No yazılmalıdır.
Ödeme Sonrasında Dekontların ogrencimuhasebesi@yeniyuzyil.edu.tr'ye mail atılması önemle rica olunur.

Kredi Kartı: Mevcut kredi kartınız ile   mobil poss makinelerinden Cevizlibağ Kampüsümüzde   ödeme yapabilirsiniz.Kredi kartınız poss cihazı için taksite uygun değilse mail order ile (kredi kartından taksit tutarı kadar aylık çekim) taksitlendirme seçeneğini kullanabilirsiniz.Başkasına ait olan kredi kartı taksitlendirmelerinde kart sahibinin yasal izin belgesi olan Mail Order belgesinin bizzat kart sahibi tarafından dodurulup  imzalanması ve kayıt esansında mali kayıt görevlisine teslim edilmesi zorunludur.

2. TAKSİTLİ ÖDEME TERCİH EDERSENİZ

Kredili Mevduat Hesabı (KMH)  yada (OTS ) Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’ya başvuran kişiye Öğrenim Ücretinin %80 i kadar  tanımladığı limit doğrultusunda kullandırılan taksitli bir kredi türüdür.Vade farkı ve faiz yoktur.Yalnızca öğrenim amaçlı ve Mali birimden verilen belge ile kullanılabilir. KMH kullanmak isyenler  Albarakatürk ‘e maaş belgesini veya gelir belgesini beyan etmek durumundadır. KMH’ ın geri ödemesi  Albaraktürk ‘ün krediyi kullanan kişiye  tanımladığı kredi  hesabına her ay düzenli yatırılması gerekmektedir.

Vadesinde yapılan ödemeler için herhangi bir faiz alınmaz. KMH işlemi Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. tarafından %20 peşin kalanı 9 eşit taksitte yapılır.

Peşinat nakit veya kredi kartı ile kayıt sırasında alınır.

KMH için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimlik  maaş belgesi ve gelir belgesi ile  birlikte kayıt tarihleri arasında Topkapı Kampüsü’nde ki Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubesine başvurabilir.KMH kullanımını farklı bir il yada ilçede bulunan Albarakatürk’ten de yapılabilinir.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (Şubeler Listesi için Banka Sitesini Ziyaret Ediniz)

Mevcut Tam Burslu Öğrencilerimiz kendi otomasyon sistemleri üzerinden mali kayıtlarını ilgili kayıt yenileme tarihleri arasında onaylamaları gerekmektedir.

1- Taksitlendirme mutlak surette KMH kredisi ile yada Kredi kartı ile yapılmaktadır.Elden taksitlendirme yapılmaz,banka hesap kartlarından Üniversite aylık taksit çekmez,senet yapılmaz.    

 

2-Mali kayıt için izleyebileceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Bunlar; Mail Order, Havale, EFT, nakit, KMH, kredi kartı vb. yolla yapacağınız ödemeler için sizi ve ailenizi Cevizlibağ Kampüsümüze bekliyoruz.Mail order ile ödeme yapacak olan öğrencilerimiz uzaktan çekime tabi işlem olduğu için mutlak surette kredi kartı sahibinden imzalı mail order belgesini doldurup tarafımıza iletmeleri gerekmektedir.

 

5. Cevizlibağ Kampüse nasıl geleceğim?

Hem fakülte hem meslek yüksekokul öğrencilerimizin kayıtları Cevizlibağ Kampüsümüzde gerçekleşecektir. Hem toplu taşıma ile hem de özel aracınız ile Topkapı Kampüsümüze ulaşım için, web sitemizdeki HARİTA bölümü size yardımcı olacaktır.

Adres : Maltepe Mahallesi, Yılanlı Ayazma Caddesi, No: 26 P.K. 34010 Cevizlibağ / Zeytinburnu / İstanbul


6. Kampüse geldikten sonra ne yapmam lazım?

Burs ve indirimlerle ilgili belgelerinizi hazırda tutarak, KMH için başvuracaksan önceden Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ön kayıt için başvurmanızı (Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Şubeler Listesi) öneririz.

 


7. Ne kadar ücret ödeyeceğim? Burs/İndirim Koşulları neler?

Burs/İndirim Koşullarına Aday Web Sitemizden ulaşabilirsiniz.

Eğer aşağıdaki burs ya da indirimlere başvuracaksan yanlarında yazan belgeleri de getirmelisiniz.

Şehit Yakınları ile Malûl Gazi ve Yakınları Bursu Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporlarını,

Engelli Öğrenci Eğitim Bursu : Üniversite Hastaneleri ve Devlet Hastanelerinden düzenlenmiş belge ve raporlarını,

Spor Bursu: Üniversite’nin, Milli Takıma seçilmiş, uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etmiş milli sporcu belgelerini,

Kardeş İndirimi: Üniversite’nin Önlisans ve Lisans programlarına kesin kayıt yaptıran kardeşlerin her birine, kayıt sırasında beyan edecekleri belgelerini,

Özel Nitelikli Kamu Personeli İndirimi: Baba veya anneleri kamuda polis, asker, hakim, savcı, doktor, akademisyen veya öğretmen olarak fiilen görev yapmakta olan öğrencilere, kesin kayıt sırasında beyan edecekleri belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

 

 

8. %100 Bursluyum. Mali kayıt ve Öğrenci Kayıt benim için de geçerli mi?
Evet, Mali Kayıt süreci sizin için de geçerlidir. Burslu olduğunuzu gösterir belgeyi teslim alarak Öğrenci Kayıt Ofisinden Kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.


9. Şehir dışından geliyorum. Yurt ile ilgili ne yapabilirim?

Birçok öğrencimiz gibi sen de Kredi Yurtlar Kurumu’nun (yurtkur.gsb.gov.tr) yurtlarında konaklayabilirsiniz. Veya üniversitemizde size önerebileceğimiz özel yurtlar bulunmaktadır. Kayıt işlemi sırasında yurtlar ile görüşebilirsiniz. Hepsi ile ilgili detaylı bilgiyi kayıt döneminde Cevizlibağ Kampüsünde bulacaksınız

 


10.Kesin Kayıt sonrasında ÖĞRENCİ BELGESİ almak için ne yapacağım?

Öğrencilerimiz Öğrenci Belgelerini Öğrenci Bilgi Sistemi (https://obs.yeniyuzyil.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx)üzerinden görüntüleyebilir.


NOT:

BURS HAKKINDA: ÜNİVERSİTE İÇİ VERİLEN BURSLARDAN BİR TANESİNE HAK KAZANAN ÖĞRENCİ, BELGESİNİ İBRAZ ETMEK DURUMUNDADIR. [OKUL BİRİNCİLİĞİ, ŞEHİT-GAZİ, SPORCU BURSU, KAMUPERSONELİ (ASKER, POLİS, HAKİM, SAVCI, AKADEMISYEN VE ÖĞRETMENLERE VERİLİR)]

ÖDEME HAKKINDA: BAŞKASINA AİT KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPACAKLARIN
KART SAHİBİ İLE GELMELERİ YADA ÖĞENCİ MUHASEBESİ TARAFINDAN VERİLECEK
ONAY FORMUNU KART SAHİBİNE İMZALATMALARI VE GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

SENE İÇERİSİNDEKİ BİLGİLENDİRME VE DUYURULARDAN HABERDAR OLABİLMEK İÇİN WEB
SİTEMİZİ VE
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP ETMENİZİ ÖNEMLE ARZ EDERİZ./YENİYUZYİLEDUTR


11.Hala yanıtını bulamadığınız sorularınız mı var ?

100 Soruda Yeni Yüzyıl’a Bakabilir: http://www.yeniyuzyil.edu.tr/ogrenci/sorularla-yeni-yuzyil.aspx
Telefonla 444 50 01
E-posta ile
info@yeniyuzyil.edu.tr
Canlı Destek için www.yeniyuzyil.edu.tr sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

 Yayınlanma Tarihi : 26.8.2019