EN
Anasayfa / Haberler
ÜREME SAĞLIĞINDA CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR PANELİ...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi“Üreme Sağlığında Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Paneli”ni Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Panele İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli İşçi, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Tuna ileöğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panelin moderatörlüğünü üstlenen Dr. Öğr. Üyesi Ayten Arıkanaçılış konuşmasında cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Türk Tıp Öğrencileri Birliği TURKMSIC’in İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi temsilcileriNilsu Kalaycı, Goncagül Koç, Mert Gültekin’i tanıttı. Daha sonra kürsüye gelen Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TURKMSIC) Başkanı Nilsu Kalaycıyı birlik hakkında bilgi verdi.

Panelin ilk sunumunuÇocuk ve Toplum Hekimliği Uzmanı Prof. Dr. Yıldız Tümerdem tarafından yapıldı.

Ardından Aile Hekimi Dr. Şengül Koç sunumunu gerçekleştirdi.

Üniversitemiz hocalarından Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yaşar Duran da konunun hukuksal boyutu ile ilgili olarak konuştu.

Panelin sonunda katılımcılar teşekkür belgeleri takdim edildi.