EN
Anasayfa / Haberler
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ...

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencileri Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlük giydi. Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Umut Tahir Güneş, Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Dekanlar ve Yüksek Okul/Enstitü Müdürleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Diş Hekimliği Fakültesi adına açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Haluk İşeri, 2012 yılında eğitime başlayan Diş Hekimliği Fakültesi’nin 3. Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin gerçekleştirildiğini ve artık bunun üniversitemizde bir gelenek haline geldiğini söyledi. Prof. İşeri, ardından klasik bir konuşma yapmak yerine fakültenin 3 yılda geldiği noktayı anlatan bir sunum yapacağını belirtti. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin sadece Türkiye’de değil, dünyanın en modern eğitim ve sağlık kurumlarından biri olma vizyonunu benimsediğini dile getiren Prof. İşeri şunları söyledi: Eğitim programımızın amacı; en son teorik ve pratik bilgilerle donatılmış, en iyi ağız ve diş tedavisi uygulayan, toplum sağlığını gözeten, etik davranışlara önem veren, en yüksek düzeyde klinik bilgi ve deneyime sahip, bilimsel gelişmelere duyarlı, teknolojiye hızlı uyum sağlayabilen diş hekimleri yetiştirmek. Haliç’te hazırlanan yeni Diş Hekimliği Fakültesi binasını da tanıtan Prof. Dr. Haluk İşeri binanın inşasında eğmeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmasının sonunda velilere seslenen Prof. İşeri, “İçiniz rahat olsun, çocuklarınız emin ellerde. Onların başarısı bizim başarısı bizim başarımız olacaktır” dedi.

Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz ise öğrencilere hitaben, “Giyeceğiniz beyaz önlüğün hakkını vereceğinize inancım sonsuz. Bizler gelip geçiciyiz. Üniversitemizi geleceğe sizler taşıyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Törende diş hekimi adayı öğrenciler adına konuşma yapan Hande Şirin ise en büyük hedeflerinin Üniversitemizin sunduğu tüm olanaklardan yararlanmak ve değerli hocaların izinden giderek iyi hekimler olmak olduğunu vurgulayarak ailelerine ve Üniversitemiz yöneticilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, üniversitemiz yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.