EN
Anasayfa / Haberler
FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ...

İstanbul Yeni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 2. ve 3. sınıf öğrencileri Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlük giydi. Törene İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk İşeri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmer Okar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemile Günseli İşçi, İletişim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Resul İzmirli, Fizyoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ünal, Prof. Dr. Yıldız Tümerdem, Prof. Dr. Kadriye Banu Kuran, Prof. Dr. Zafer Arı, Prof. Dr. Asiye Nurten, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Rektör Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz öğrencilere hitaben, “Giyeceğiniz beyaz önlüğün hakkını vereceğinize inancım sonsuz. Bizler gelip geçiciyiz. Üniversitemizi geleceğe sizler taşıyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cüneyt Ulutin konuşmasında şunları söyledi: Fizyoterapi Bölümü günden güne güçlenmekte ve ilerlemekte. Yeni yapılan laboratuvarda yakında hasta tedavi etmeye başlayacağız ve öğrencilerimizi burada istihdam edeceğiz. Mesleğinizin sorumluluğunu artık omuzlarınızda hissedeceksiniz. İnsan olmanın, insana insanca yaklaşmanın temel prensipleri hayatınızın bir parçası olacak. Bu kutsal meslekte, ben sizin beyaza önlüklerinizin annenizin ak sütü gibi helal olmasını diliyorum.

Fizyoterapi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Ünal ve Tıp Fakültesi Dekanı Demir Budak da konuşmaları ile öğrencilere ve velilere seslenerek duydukları heyecanı ve gururu dile getirdi.

Konuşmaların ardında üniversitemiz yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.