EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler / Mühendislik Mimarlık Fakültesi
Dekanın Mesajı

Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nin ana hedefi, kültürel değerlere sahip çıkan, toplumsal sorumluluk bilincinde, karşılaştıkları sorunları bilimsel yaklaşımlar ile çözebilecek ve yaratıcı çözümler üreten mühendis ve mimarlar yetiştirmektir. Fakültemiz deneyimli öğretim üyesi kadrosu ile bilime ve mühendisliğe katkı yapmayı, uluslararası düzeyde rekabet edebilecek mezunlar yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Amacımız, öğrenci merkezli uluslararası alanda söz sahibi olabilecek Bolonya sürecine uygun bir eğitim uygulamaktır.

Mimarlık Bölümü, tasarım çalışmalarının yanı sıra çeşitli kuramsal ve uygulamalı derslerde öğrencilere mesleki bilgi ve beceri kazandırmayı hedeflemektedir. Dersler çağdaş yöntemlerle bilgisayar ağırlıklı olarak verilmektedir. Mezun olan öğrencilerimiz piyasa koşullarına hemen uyum sağlamakta ve gerek devlet gerek vakıf Üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmekte ve yurt dışında da hemen kabul görmektedirler.

İç Mimarlık Bölümü, Mimarlık Bölümünde olduğu gibi bilgisayar ağırlıklı eğitim yapmakta ve günümüz koşullarına göre uygulamaya dönük eğitim almaktadırlar.

Elektrik Elektronik Bölümü, deneyimli hocaların yönetiminde uluslararası standartta eğitim vermektedir.

Biyomedikal Bölümü ülkemizdeki üniversitelerde açılmış olan ender bölümlerden biridir. Gelecekte sağlık alanında verilecek tüm ek hizmetlerin karşılanmasına dönük çağdaş bir bilim dalıdır. Biyomedikal Mühendisliğinin Yüksek Lisans Programı da mevcuttur.

Kısa bilgilerden de anlaşılacağı üzere, fakülte felsefemizin gereği olarak, bölümlerimiz ve ders programlarımızın tamamında disiplinler arası işbirliğini geliştiren nitelikte kaliteli, verimli ve katma değer yaratacak projeler üretmek, akademik ve pratik değeri olan yayınlar yoluyla araştırma ve projelerin hayata geçirilmesini sağlamak üzere tasarlanmış ve organize edilmiştir.

Fakültemizde verilen kaliteli eğitimin sonucunda alınan diplomalar uluslararası geçerliliğe sahiptir. Mühendis ve Mimarlar olarak ülkemize faydalı bir birey olarak hem ulusal hem de uluslararası alanda başarılı olacağınıza inanıyorum. Eğitim-öğretim yılında hepinize önce sağlık sonra mutluluk ve başarılar dilerim.

 

Prof. Dr. Selahattin KÜÇÜK

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
Dekan V.