EN
Anasayfa / Akademik / Yüksekokullar
Müdürün Mesajı

Günümüz dünyasında ve ülkemizde meslekî anlamda nitelikli, iyi yetişmiş teknik insan gücüne olan ihtiyacın arttığı bir gerçektir. Bu bağlamda Yüksekokulumuz, açılmış bulunan programlarında, kaliteli bir meslekî eğitim imkânı sunmakta, ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda öğrencilerimizin meslek edinmelerini, görev aldıkları işletmeleri başarıya ulaştıracak uygulama, teorik bilgi ve meslekî beceriyi kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Yüksekokulumuz, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler, Lojistik (I.- II.), Radyo ve Televizyon Programcılığı, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ( I.-II.) programlarından oluşmakta olup, özveriyle görev yapan tecrübeli ve dinamik bir akademik kadroya sahiptir.

Bu deneyimli akademik kadro, öğrencilerimizin, sahip olmak istediği mesleğin temel kavram ve ilkelerini özümsemiş, meslek alanlarının gerektirdiği kuramsal ve uygulamalı bilgilerle donatılmış, gelişmiş teknolojiyi etkin olarak kullanabilen, girişimci, kültürlü, sosyal ve etik değerlere saygılı bireyler olarak yetişmesini hedeflemektedir.

Üniversitemiz, Yüksekokulumuzdan mezun olanlara iş imkânları oluşturabilmek için kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör ile işbirliği yapmaktadır.

Değerli öğrencilerimiz, sizlerden beklentimiz, küreselleşen dünyada, rakiplerinizle rekabet edebilmek ve başarıyı yakalayabilmek için çok çalışmanız ve bunun sonucunda edineceğiniz kazanımlarınızla size emek verenleri, büyük fedakârlıklarla sizi destekleyen ailelerinizi gururlandıran bireyler olmanızdır.

 

Dr. Öğr. Üyesi Erol ÜLGEN

Meslek Yüksekokulu Müdürü