EN
Anasayfa / Akademik / Fakülteler
Dekanın Mesajı
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Uluslararası Ticaret ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri, hızla değişen ekonomik ve siyasal koşulları kavrayıp, liderlik özellikleri gösterebilecek bireyleri topluma kazandırmak üzere yola çıkmıştır.

Fakültenin öncelikli hedefi, kendine güvenen, güncel gelişmeleri izleyen ve analiz eden bireyler yetiştirmektir. Üniversitemizde aldıkları eğitimin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının iş hayatlarına attıkları ilk adımlarında, onları destekleyecek bilgi birikimini sağlaması fakültemizin bir diğer hedefidir.

Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ticaret eğitiminde yabancı dil bilmenin bir gereklilik halini aldığı günümüzde, fakültemizde isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfının yanı sıra, lisans eğitimi boyunca bölümlerinin ihtiyaçları doğrultusunda iş hayatına yönelik İngilizce derslerine de müfredatta yer verilmiştir. Bu bölümleri tercih edenler, devletin en saygın makamlarında ve uluslararası piyasalarda iş yapan şirketlerde çalışabilmeleri için gerekli donanımı kazanacak şekilde eğitim alacaklardır.

Mezunlarımız; Dışişleri Bakanlığı’ndan idari hâkimliğe, Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan mülki idareye kadar birçok devlet kurumunda görev alabilecekleri gibi,hem yurtiçinde hem de yurtdışında özel sektörün de çok çeşitli kesimlerinde çalışma olanağına sahip olacaklardır.
 

Prof. Dr. Sevgi KALKAN

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı