EN
Anasayfa / Üniversitemiz
Vakfımız

“Üniversitenin gücü, arkasındaki güçte saklıdır…”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, “Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” (VASEV) tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. “Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı” arkasında önemli bir gücü barındıran itibarlı bir yapıdır. Kurulduğu 1974 yılından bu yana büyüyerek gelişen, hizmet alanı geniş bir bölgeye yayılmış, Türkiye'nin özel sağlık hizmeti tarihinde önemli kilometre taşları olan Vatan Hastaneleri, Alman Hastanesi ve İtalyan Hastanesi gibi özellikli ve tarihi misyonu olan hastaneler ve bütününde Universal Sağlık Grubu Yeni Yüzyıl Üniversitesinin sağlık alanında iddiasını göstermek açısından önemli.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin bu bağlamda amacı, kardeş kurumlarının sağlıkta yaptığı gibi eğitimde bir küresel referans haline gelebilmek.

“Üniversitenin Kuruluş Amacı, onun seçimleridir…”

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı mezunlar yetiştirme amacıyla yola çıkmıştır. Toplumdan aldığını topluma geri verme amacındadır. “Gelişimin önünde durulamayacağı” anlayışıyla sürekli ilerlemeyi hedefleyen üniversitemiz, bir mükemmeliyet merkezi olma amacını taşımaktadır. Bu Üniversite Bakış Açısı’nda da kendisini göstermektedir.